PODIJELI

U subotu prvog juna susretima 30. kola završava se ovogodišnja sezona u Prvoj fudbalskoj ligi FBiH. I ova sezona, kao i većina predhodnih bila je veoma uzbudljiva i neizvjesna, utrka za mjesto koje vodi u elitu bh. fudbala okončana je prije dva kola, mostarski Velež će naredne sezone igrati u BH Telecom Premijer ligi BiH.

I posljednje kolo će biti zanimljivo, već su prvoligaški status izgubili visočka Bosna, Novi Travnik i Vitez, dok se traži četvrta ekipa koja će napustiti prvoligaško društvo, ako FK Klis ne bude prvak Druge lige FBiH, grupa ” Jug “.

Čak šest ekipa su kandidati za neželjeno mjesto 13. mjesto koje vodi u nži rang, to su
Orašje ( 41 ), Igman ( 40 ), Rudar ( 40 ), Jedinstvo ( 40 ), Čapljina ( 39 ), Slaven ( 38 ) ,

Od pomenutih ekipa, sve su domaćini osim konjičkog Igmana koji će na megdan mostarskom Veležu. Orašje je domaćin Olimpiku, Rudar igra protiv Zvijezde, Jedinstvo dočekuje Bratstvo, Čapljina će biti domaćin Bosni i Slaven Metallegheu BSI.

Samo su dvije utakmice posljednjeg kola koje su bez takmičarskog značaja, Vitez – Goražde i TOŠK – Novi Travnik .

Subota, 01. juni u 17:30 sati,

Mostar: Velež – Igman , glavni sudija: Antoni Bandić ( Grude ), pomoćnici : Emir
Zahiragić ( Sarajevo ) i Mirza Čehaja ( Goražde ), 4. sudija, Emir Spahalić ( Mostar ), delegat : Jasmin Memišević ( Cazin ), posmatrač : Mustafa Tabak ( Sarajevo ) .

Kakanj : Rudar – Zvijezda , Semir Sarajkić ( Sarajevo ), Nermin Mušić i Marko Zelenika oba Mostar, Jasmin Varupa ( Travnik ), Frano Klišanin( Livno ), Anto Sučić( Nova Bila ) .

Čapljina : Čapljina – Bosna , Kenan Bajraktarević ( Orašje ), Boris Bilješko ( Novi Travnikk ) i Mario Gragić ( Odžak ), Stipe Kovačević ( Tomislav ), Zlatan Pavlješević ( Lukavac ), Ermin Halilagić ( Sarajevo ) .

Tešanj : TOŠK – Novi Travnik , Josip Martinović ( Čapljina ), Admir Hadžiavdić ( Goražde ) i Marko Brezović ( Kostrč ), Mahir Mehmedičević ( Gradačac ),Mario Prusina ( Čitluk ), Besim Dervišbegović ( Orašje ) .

Vitez : Vitez – Goražde , Ilija Živković ( Orašje ), Josip Čolić ( Kupres ) i Stjepan Konta ( Livno ), Darko Gedžić ( Brčko ), Alen Mujkanović ( Zenica ), Jakov Tabak (Tomislavgrad ) .

Bihač : Jedinstvo – Bratstvo , Haris Poprženović ( Travnik ), Emir Delić i Sahib Smriko, Azem Karić svi Zenica, Renato Buhić ( Mostar ), Salem Kundo ( Goražde ) .

Živinice : Slaven – Metalleghe BSI , Benjamin Deljković, Haris Ljuca i Edin Redžović svi Sarajevo ), Ernis Džemidžić ( Goražde ), Anto Kobaš ( Tolisa ), Asmir Budimlić ( Bihać ) .

Orašje : Orašje – Olimpik ,Sanel Silić ( Cazin ) , Amir Hušidić ( Velika Kladuša ) i Edin Zjakić ( Bihać ), Edin Mujkić ( Doboj Istok ), Irfan Budimlić ( Bihać ), Nermin Paradžik ( Goražde ) .

Rezultati by SofaScore

(Ismet Nimanović/Sportske.ba)

PODIJELI