PODIJELI

Danas se igra posljednje kolo italijanske Serie A, a u terminu od 18 sati odigrano je šest utakmica na kojim je viđeno 16 golova.

Milan je s 5:1 deklasirao Fiorentinu, a golove su za Rossonere postigli Calhanoglu, Kalinić, Bonaventura i Cutrone (2x). Jedini gol za goste postigao je Simeone u 20. minuti, što je bio i vodeći gol, ali nakon toga je uslijedila prava katastrofa Fiorentine.

Ekipa Gennara Gatussa je tako sezonu završila na 6. mjestu, koje ih vodi direktno u grupnu fazu EL.

Cagliari je opstanak ovjerio pobjedom protiv Atalanta od 1:0. Atalanta je tako ostala na 7. mjestu, te će oni narednu sezonu početi u kvalifikacijama za EL.

Napoli je upisao rutinsku pobjedu od 2:0 protiv Crotonea. Strijelci za Napolitance bili su Milik u 23. i Callejon u 32. minuti. Tako je Crotone ostao na 18. mjestu koje vodi u Seriu B.

Pored Crotonea, u Seriu B će i Verona i odavno prežaljeni Benevento.

Za kraj ostaje još da se vidi ko će u Ligu prvaka, a to će odlučiti međusobni duel Lazija i Intera koji počinje u 20 sati i 45 minuta na Olimpicu.

Milan – Fiorentina 5:1 (Calhanoglu 23’, Cutrone 42’, 59’, Kalinic 49’, Bonaventura 76’ / Simeone 20’)
Cagliari – Atalanta 1:0 (Ceppitelli 87’)
Chievo – Benevento 1:0 (Inglese 50’)
Napoli – Crotone 2:1 (Milik 23’, Callejon 32’ / Tumminello 90+1’)
SPAL – Sampdoria 3:1 (Antenucci 40’, 52’, Grassi 50’ / Kownacki 66’)
Udinese – Bologna 1:0 (Fofana 30’)