PODIJELI

Prvu finalnu utakmicu Kupa BiH za rukometašice u Hadžićima su odigrali domaća istoimena ekipa i ekipa Gruda. Utakmica je u potpunosti opravdala očekivanja, sa puno borbenosti, neizvjesnosti, lijepih poteza, golova.

Mada je konačni rezultat pobjeda gostujuće ekipe, 26:28, nove ( stare ), prvakinje BiH, ekipa Grude je imala kontrolu tokom čitavog susreta, mada je u periodu od 13. do 16. minute dva puta bila gol prednosti za gošće ( 7:8 i 8:9 ).

I pored stalne rezultatske prednosti Gruđanke nisu uspjele ” slomiti ” izuzetno borbenu domaću ekipu koja je bila nošena velikom podrškom svojih navijača i borila se do samog kraja ove utakmice za svaku loptu i gol.

Kod poražene ekipe najviše su se istakle Almedina Imširović ( 10 ), Sara Čahtarević ( 6 ) i Adna Halebić ( 6 ), kod pobjedničke, Amanda Marić ( 8 ), Niklina Čutara ( 7 ) i Edina Demić ( 5 ).

Revanš susret se igra u nedjelju, 12. maja u Grudama sa početkom u 17:00 sati.

Hadžići, KSRIC ” Hadžići “, gledalaca: 500, sudije: Ivan Džolić i Ivan Šarac oba
Ljubuški, delegat: Arijana Vojić ( Bihać ). Sedmerci: Hadžići 1 ( 0 ), Grude 3 ( 2 ), isključenja: Hadžići 6 , Grude 10 minuta.

Hadžići DG : Selimović, Ćajić, Šehić, Đurđević, Fejzić, Malanović 1, Redžić, Čahtarević 6, Knezović 3, Đelilović, Hrgić, Delalić, Imširović 10, Halebić 6. Trener: Alma Hadžović .

Grude: Vukliš, Petrović, Marić 8, Čutura 7, Miloš, Soldo, Nikić 3, Anđ. Boras, K. Mikulić 2, Kasumačić 3, Demić 5, A. Mikulić, Andr. Boras, Pelivan. Trener: Kornelija Rajković.