PODIJELI

Košarkašice Željezničara slavile su večeras u okviru 7. kola domaćeg prvenstva pobjedu nad ekipom Impulsa. Željezničar je odigrao odličan meč i ostvario je trijumf rezultatom 77-34.

Izabranice Dine Ljubunčić u potpunosti su opravdale očekivanja i stigle su do vodstva od 18-8 već na kraju prve četvrtine, da bi do poluvremena nastavile povećavati svoju prednost. Na odmor je Željezničar prenio prednost od 47-14.

Susret je već tada uveliko bio gotov, a tokom treće četvrtine prednost domaćih košarkašica porasla je na rezultat 65-23. Do kraja meča, domaće su odigrale malo komotnije, ali je pobjeda ostvarena rezultatom 77-34.

Najefikasnija u dobroj partiji Željezničara bila je Zerina Alispahić sa 18 poena, 7 skokova i 4 asistencije. Lejla Omerbašić ubacila je 15 poena, uz 6 skokova i 2 asistencije, dok je Azra Alispahić zabilježila 12 poena i 4 skoka.

Kod gošći, Mirela Mujović je ubacila 16 poena, uz 4 skoka.

KK ŽELJEZNIČAR: Porović 2, Z. Alispahić 18, Omerbašić 15, Mešan 5, A. Alispahić 12, N. Alispahić 4, Hebib 7, Radosavljević, Bajrović 4, Trišo 2, Halilović 6, Peljto 2

ŽKK IMPULS: Mujović 16, Elek 2, Čolpa, Moco, Tikveša 4, Purišić 1, Poljak 4, Ćeranić 5, Fejzić, Brezac, Ferhatović 2

Izvor: Sport1.ba