PODIJELI

Odigrana su još dva meča prvog kola 26. Svjetskog prvenstva u rukometu koje se održava u Njemačkoj i Danskoj.

U Minhenu su se u okviru grupe B sastali Makedonija i Japan. Makedonci su slavili sa sigrunih 38:29. Makedonci su od početka kontrolisali meč i na kraju su stigli do rutinske pobjede. Briljirao je Lazarov sa osam golova, po sedam su dodali Manaskov i Stoilov. Kod Japana najefikasniji je bio Wanatabe sa pet golova.

Okršaj iz grupe D u Kopenhagenu je donio veliko iznenađenje. Katar je je bio veliki favorit protiv Angole, ali je na kraju izgubio Konačan rezultat bio je 24:23. Afrička selekcija je nakon prvog poluvremena imala četiri gola prednosti(8:12), Katani su preokrenuli u nastavku, u posljednju minutu su ušli sa +1(22:23), ali su na kraju poraženi poslije velike drame. Angolu je do pobjede vodio sjajni Hebo sa sedam golova. Kod poraženih najefikasniji je bio Berrached sa šest golova.