Home Ostali sportovi Rukomet Omeyer stavio “katanac”: Trikolori “zamrznuli” Brazilce na -15 na startu SP

Omeyer stavio “katanac”: Trikolori “zamrznuli” Brazilce na -15 na startu SP

15969878_10209753528167315_1720821426_n

U premijernoj utakmici na SP za rukometaše u Francuskoj, domaćin je deklasirao Brazil sa 31:16.

Trikolori su od samog starta nametnuli svoj ritam igre, a poluvrijeme riješavaju u svoju korist sa 17:7. U prvom poluvremenu na golu Francuske je briljirao 40-godišnji Thiery Omeyer.

U nastavku duela slična slika na terenu, Francuzi nisu spuštali ručnu i punili su mrežu Brazilaca za konačnih 31:16.

Kod pobjedničkog tima najefikasniji je bio Porte sa šest golova, Dipanda, Guigou, Karabatić, Narcisse i Nyokas su dali po tri pogotka. Najefikasniji pojedinac kod Brazilaca bio je Toledo sa pet pogodaka. Treba također izdvojiti i fenomenalnu partiju Omeyera na golu Francuske.