PODIJELI

Košarkaši Partizana slavili su protiv Trenta rezultatom 76:71 u šestom meču ovosezonskog izdanja košarkaškog Eurocupa.

Partizan je dobio novog trenera, pošto je klupu preuzeo Italijan Andrea Trinichieri, a to se isplatilo trijumfom protiv Trenta, sasvim zasluženim.

Prva četvrtina u potpunosti je pripala domaćima, Italijani su postigli svega sedam poena. No, u nastavku meča su se vratili i učinili završnicu interesantnom, ali do trijumfa nisu mogli.

Jock Landale je sa 18 poena predvodio domaći tim, a 16 je dodao Marcus Page. Bosanskohercegovački reprezentativac Amar Gegić ostvario je solidan učinak, postigao četiri poena i upisao isto toliko skokova za preko 20 minuta na parketu.

Kod gostiju istakao se Nikola Jovanović koji je bio i najefikasniji pojedinac susreta sa 20 poena.