PODIJELI

Fudbaleri Liverpoola izgubili su prvu utakmicu u sezoni te se na taj način oprostili od Carabao kupa u šesnaestini finala. Chelsea je večeras savladao Liverpool sa 1:2 te je na taj način prošao dalje.

Nije bilo pogodaka u prvom poluvremenu, a onda je u 58. minuti Daniel Sturridge pogodio za vodstvo Liverpoola. Ipak, u samom finišu utakmice Chelsea je kreirao preokret. Emerson je u 79. minuti izjednačio na 1:1, a u 86. minuti Eden Hazard donio je pobjedu Chelseaju.

Arsenal je opravdao ulogu favorita u susretu sa Brentforom te je slavio rezultatom 3:1. Welbeck je pogađao u 5 i 37. minuti susreta za sigurno vodstvo “Topnika”, a pri rezultatu od 2:0 otišlo se i na odmor. Ipak, u 58. minuti Judge je smanjio na 2:1, a konačnih 3:1 postavio je Laccazzete u sudijskoj nadoknadi.

West Ham je sa 8:0 savladao Macclesfield, dok je Nottingham sa 3:2 bio bolji od Stokea. Tottenham je nakon boljeg izvođenja penala sa ukupnih 6:4 savladao Watford, a regularni dio susreta završio je rezultatom 2:2.