PODIJELI

Prvi meč doigravanja za nastup u Bundesligi naredne sezone između Stuttgarta koji je regularni dio okončao na 16. mjestu i Union Berlina – trećeplasiranog tima Cvajte, okončan je rezultatom 2:2.

Stuttgart je bolje otvorio susret i zaprijetio preko Donisa i Gonzaleza. Andersson u 27. minuti prvi je, s druge strane, prijetio golu Švaba. Na gol se čekalo do 42. minute. Donis je prošao desnom stranom i uposlio Gentnera, a ovaj znalački pogodio za vodstvo Stuttgarta.

Nekoliko trenutaka kasnije Union Berling je stigao do poravjanja. Strijelac za 1:1 u 43. minuti bio je Abdullahi na asistenciju Anderssona. U nastavku Gomez donosi novo vodstvo Švabama, da bi nešto kasnije uporni Union izjednačio. Igrala se 68. minuta, kada je Trimmel ubacio iz kornera, a pred golom domaćih se najbolje snašao Friedrich i pogodio za 2:2.

U sudijskoj nadoknadi Andersson je bio blizu da donese pobjedu Union Berlinu, ali je ponovo uspješniji bio golman Stuttgarta. Revanš u Berlinu igra se u ponedjeljak od 20:30 sati.