PODIJELI

U prvom duelu prvog kola Prve lige FBiH za rukometašice, ekipa HŽRK Zrinjski je u gostima savladala ŽRK Hrasnica sa 33:37.

Početak meča je donio igru gol za gol, a u 12. minuti izabranice Helene Nožić prave seriju od 7:1, da bi poluvrijeme privele kraju sa 11:20.

Početkom nastavka Hrasnica pravi seriju od 4:0, a sredinom drugog poluvremena dolaze na -4, rezultat je glasio 23:27. Nakon toga kod gošći se razigrala Martina Pandža koja je vezala četiri sjajna pogotka i vratila prednost Plemkinja na +8, međutim u finišu, Mostarke su pustile ručnu što domaće rukoemtašice koriste da smanje prednost za konačnih 33:37.

Najbolje u gostujućem timu bile su Martina Pandža i Andrea Papac,dok je kod domaće Hrasnice vrlo dobru partiju pružila Ena Hasibović.