PODIJELI

U subotu, 26. maja igra se 29. predposljednje kolo Prve lige FBiH. Domaćim porazom u 27. kolu lidera Sloge od Veleža, utrka za mjesto koje vodi u elitu bh. fudbala je neizvjesna.

Što se tiče borbe za opstanak, situacija je još neizvjesnija, pogotovo nakon odluke Takmičarske komisije da susret 26. kola, Travnik – Jedinstvo koji je završen rezultatom, 6:0, nakon žalbe Jedinstva jer je budući drugoligaš Travnik imao sedam posuđenih igrača, umjesto dozvoljena četiri, registruje službenim rezultatom, 3:0 za Jedinstvo.

Trenutno se šest ekipa bore za spasonosno 13. mjesto, Rudar, Slaven po 36 bodova, Igman, Čapljina, Jedinstvo po 33 boda, TOŠK 32 boda, u posljednjem kolu Rudar, Igman, Čapljina i Slaven su domaćini Olimpiku, Metallegheu BSI, Zvijezdi i Slogi, Jedinstvo gostuje Veležu, TOŠK, visočkoj Bosni.

U ovom kolu lider Sloga je domaćin konjičkom Igmanu, a, Olimpik, Iskri iz Bugojna, naravno, očekuju su domaće pobjede.

Ekipe koje se bore za opstanak, četiri gostuju, Rudar, Jedinstvu, Igman, Slogi, Slaven, Orašju, Čapljina, Metallegheu BSI, dok će Jedinstvo i TOŠK će ugostiti Rudar, odnosno Travnik.

Ostale preostale dvije utakmice, Bratstvo – Bosna i Zvijezda – Velež su utakmice za prestiž.

Subota, 26. maj u 17,30 sati,

Jajce: Metalleghe BSI – Čapljina , glavni sudija: Toni Bandić ( Grude), pomoćnici: Nikola Bošnjak ( Tramošnica ) i Marko Brezović ( Orašje ), 4. sudija: Mahir Mehmedičević ( Gradačac ), delegat: Esad Kudelić ( Bužim), posmatrač: Amir Medić
( Ključ ) .

Orašje: Orašje – Slaven , Mirza Kazlagić ( Cazin ), Adi Šabić ( Bihać ), i Almir Bašić ( Bugojno ), Sanel Silić ( Cazin ), Seadin Badić ( Cazin ), Željko Perić ( Mostar ).

Tešanj: TOŠK – Travnik , Admir Musić, Mirza Tičić i Sanel Herceglija svi Sarajevo, Josip Martinović ( Čapljina ), Mustafa Okić ( Gračanica), Filip Jelavić ( Gabela ).

Bihać: Jedinstvo – Rudar , Admir Avdić ( Kalesija ), Alen Gluho i Emir Zahiragić, Semir Sarajkić, Suvad Alibašić svi Sarajevo, Besim Dervišbegović ( Orašje ).

Sarajevo: Olimpik – Iskra , Darko Obradović ( Stolac ), Mirza Čehaja ( Goražde ) i Sanel
Grljević ( Mostar ), Ismet Ibrahimkadić ( Tešanj ), Blaženko Dodig ( Ljubuški ), Muamer
Bureković ( Zenica ).

Gračanica: Bratstvo – Bosna ,Darko Gedžić ( Brčko ), Stipo Velić i Marko Grbenar oba Livno, Kenan Bajraktarević ( Orašje ), Željko Soko ( Čapljina ), Željko Drlje ( Mostar ).

Gradačac: Zvijezda – Velež, Haris Poprženović ( Travnik ), Boris Bilješko ( Novi Travnik ) i Almir Huskić ( Bugojno ), Danijel Bojo ( Kiseljak ), Anto Kobaš ( Tolisa ), Jasmin Topić ( Cazin ).

Simin Han: Sloga – Igman, Sabrija Topalović, Emir Delić i Sahib Smriko svi Zenica,
Jasmin Varupa ( Travnik ), Senad Merdanović ( Sarajevo ), Josip Marjanović ( Novi
Travnik ).

Rezultati by SofaScore

(I.Nimanović/Sportske.ba)

PODIJELI