PODIJELI

Derbi 21. Kola Druge lige FBiH, grupa „Jug“ je odigran u Ljubuškom gdje je lider na tabeli ugostio gornjevakufsku Slogu, domaći su preko Miličevića u 17. Minuti stekli prednost 1:0, da bi Bošković u 77. minuti postavio konačnih 1:1.
Na preostalih pet utakmice slavile su domaće ekipe, u komšijskom derbiju Klis je bio bolji od Turbine 4:1, Neum je rezultatom 3:1 savladao Brotnjo Čitluk, Grude Ramu minimalno 1:0, Tomislav Kamešnicu 2:1 i Troglav 1918 ekipu Stolac 2:0.
Rezultati,
Ljubuški:NK Ljubuški – NK Sloga 1:1 (Miličević 17’/Bošković 77′).
Neum:NK Neum –NK Brotnjo Čitluk 3:1 (Šutalo 16′ 27′ iz 11m. 55’/Ilić) .
Grude:NK Grude- NK Rama 1:0 (Tolić 84′) .
Buturović Polje:FK Klis-FK Turbina 4:1 (Bajrić 25′ ,Bitevija 43′ ,Šimunović 82′ ,Kozić 87’/Hatić37′) .
Tomislavgrad:NK Tomislav-NK Kamešnica 2:1 (Plejić 25′ Stipić 72’/Čeko) .
Livno:NK Troglav 1018-NK Stolac 2:0 (Vidović, Duvnjak) .
Slobodna ekipa, FK Bjelopoljac .
Tabela:
1. NK Ljubuški 20 14 4 2 65:16 46
2. FK Klis 20 11 4 5 41:19 37
3. NK Sloga 19 10 5 4 41:30 34
4. NK Troglav 1918 20 10 4 6 36:27 34
5. NK Neum 19 10 4 5 36:31 34
6. NK Grude 19 10 1 8 27:26 31
7. NK Tomislav 19 9 2 8 41:35 29
8. FK Trubina 19 7 5 7 37:35 26
9. NK Rama 19 7 2 10 35:43 23
10. NK Brotnjo Čitluk 20 5 4 11 22:34 19
11. NK Stolac 19 6 1 12 24:40 19
12. NK Kamešnica 20 3 3 14 20:42 12
13. FK Bjelopoljac 19 3 3 13 24:71 12
Parovi, 22. kola, subota 08. maj u 17:00 sati,Stolac:NK Stolac-FK Klis, Jablanica:FK Turbina-NK Ljubuški, nedelja, 09. maj u 17:00 sati,Gornji Vakuf/Uskoplje:NK Sloga-NK Grude,Podhum,Livno: NK Kamešnica-FK Bjelopoljac,Prozor/Rama:NK Rama-NK Neum, Čitluk:NK Brotnjo Čitluk-NK Tomislav , slobodna ekipa NK Troglav 1918 .
Lista strijelaca,
19 golova,
Luka Nižić (NK Ljubuški),
18-Josip Ivić (NK Rama),
12-Armin Abazović (NK Sloga),
11-Edis Husović (FK Turbina), Josip Vidović (NK Troglav 1918)
10-Vladimir Grubeša (NK Sloga),Armin Agić (NK Sloga),Josip Stipić (NK Tomislav),
9-Muamer Vila (FK Klis), Pavo Čeko (NK Kamešnica),
8-Karlo Buhač (NK Ljubuški),
7- Marin Brkić, Nikola Granić (NK Ljubuški), Pere Čolak (NK Troglav 1918), Jure Lovrić (NK Neum), Kasim Zahirović (FK Turbina), Stipo Babić (NK Rama),
6- Aid Kudra,Amel Bajrić (FK Klis), Stipo Babić (NK Rama), Mustafa Šetka (FK Bjelopoljac

Ismet Nimanović

PODIJELI