PODIJELI

Odigrani su susreti 22. Kola Druge lige FBiH, grupa „Jug“ u kojoj su, što je nevjerovatno pobjede zabilježile gostujuće ekipe, U Jablanici lider Ljubuški je bio bolji od Turbine 3:0, Rama u Neumu protiv istoimenog sastava 4:2, Grude su savladale gornjevakufsku Slogu 1:0, derbi začelja u Podhumu, Livnu je pripao Bjelopoljcu 2:1, Tomislav je visoko porazio Brotnjo Čitluk 4:0 i Klis je savladao domaći Stolac 3:0. Domaće ekipe sa dale 3 gola, a gostujuće 17 golova.
Rezultati,
Jablanica:FK Turbina-NK Ljubuški 0:3 (Čuljak 22′ Miličević 61′ Nižić 69′).
Prozor/Rama:NK Rama-NK Neum 2:4 (Ivić, Nevistć/Šutalo, Kalajdžić, Ćorić, Vujović) .
Gornji Vakuf/Uskoplje:Sloga-NK Grude 0:1 (Aničić) .
Podhum,Livno:NK Kamešnica-FK Bjelopoljac 1:2 (Čeko/Škaljić, Marić ) .
Čitluk:Brotnjo Čitluk-NK Tomislav 0:4 (Stipić 2, Šiško, Bandić) .
Stolac:NK Stolac-FK Klis 0:3 (Canović, Makan, Kozić) .
Slobodna ekipa, NK Troglav 1918 .
Tabela:
1. NK Ljubuški 21 15 4 2 68:16 49
2. FK Klis 21 12 4 5 44:19 40
3. NK Sloga 19 10 5 4 41:30 34
4. NK Troglav 1918 20 10 4 6 36:27 34
5. NK Neum 19 10 4 5 36:31 34
6. NK Grude 19 10 1 8 27:26 31
7. NK Tomislav 19 9 2 8 41:35 29
8. FK Trubina 20 7 5 8 37:38 26
9. NK Rama 19 7 2 10 35:43 23
10. NK Brotnjo Čitluk 20 5 4 11 22:34 19
11. NK Stolac 20 6 1 13 24:43 19
12. FK Bjelopoljac 20 4 3 13 26:72 15
13. NK Kamešnica 21 3 3 15 21:44 12
Parovi, 23. kola, subota 15. maj u 17:30 sati,Tomislavgrad:NK Tomislav-NK Rama, nedjelja, 16. maj u 17:30 sati, Buturović Polje:FK Klis- Troglav 1918, Grude:NK Grude-FK Turbina, Ljubuški-NK Ljubuški-NK Stolac, Neum:NK Neum-NK Sloga,Bijelo Polje:FK Bjelopoljac-NK Brotnjo Čitluk, slobodna ekipa NK Kamešnica .
Lista strijelaca,
20 golova,
Luka Nižić (NK Ljubuški),
18-Josip Ivić (NK Rama),
12-Armin Abazović (NK Sloga), Josip Stipić (NK Tomislav),
11-Edis Husović (FK Turbina), Josip Vidović (NK Troglav 1918)
10-Vladimir Grubeša ,Armin Agić (NK Sloga), Pavo Čeko (NK Tomislav),
9-Muamer Vila (FK Klis),
8-Karlo Buhač (NK Ljubuški),
7- Marin Brkić, Nikola Granić (NK Ljubuški), Pere Čolak (NK Troglav 1918), Jure Lovrić (NK Neum), Kasim Zahirović (FK Turbina), Stipo Babić (NK Rama), Branimir Šiško (NK Tomislav),
6- Aid Kudra,Amel Bajrić (FK Klis), Stipo Babić (NK Rama), Mustafa Šetka (FK Bjelopoljac),

PODIJELI