Nekada je ovaj klub harao evropskim fudbalom, prijetio je i da sustigne Real Madrid po broju titula prvaka Evrope, međutim posljednjih sezona redaju se samo problemi.
Nakon što je AC Milan napustio Silvio Berlusconi i prepustio ga kineskim konzorciju stvari su krenuli po zlu za Rossonere.
Prije nekoliko mjeseci ukazalo se svjetlo na kraju tunela tako što je kompanija Elliot kupila slavni italijanski klub, a cilj ove sezone je povratak u Ligu šampiona.
Ekipa Gennara Gattusa će večeras gostovati Udineseu. Prema MOZZART kladionici Rossoneri su su favoriti u ovom meču, a kvota na pobjedu gostiju iznosi primamljivih 1.90. Koeficijent na pobjedu Zebri je 4.20, a na remi 3.50.
U ponudi MOZZARTA je još niz specijalnih igara, a izdvaja se koeficijent da oba tima postižu po gol koji iznosi 1.93. Kompletnu ponudu za ovaj možete pogledati ovdje.
Pojedini mediji pišu kako porodica Singer želi povećati vrijednost Milana na milijardu eura te ga zatim prodati.
Nedavno je Milan htio kupiti Daniel Kretinsky, ali je ponuda bogatog Čeha u iznosu od 640 miliona eura odbijena.