Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

Kolašincu 66 minuta u slabom izadnju Topnika, Aguero dokazao svoju klasu

Blog Image

Najveći derbi 25. kola engleskog prvenstva odigrali su Manchester City i Arsenal na Etihadu. Građani su boljom igrom slavili sa 3:1.

Navijači se nisu ni smjestili kako treba, a Aguero je zatresao mrežu tima iz Londona. Arsenal nije uspio izbaciti loptu sa svoje polovine nakon napada Cityja koju je pokupio Laporte i ubacio u peterac. Na pravom mjestu se našao sjajni Argentinac koji je postigao gol nakon samo 48 sekundi igre.

Topnici su brzo uzvratili. Igrala se 11. minuta kada je nakon ubačaja iz ugla Moncreal prebacio loptu na drugu stativu gdje se nalazio Koscielny koji je pogodio za izjednačenje.

Leno nije uspio sačuvati svoju mrežu do odlaska na odmor. Nakon nekoliko bezuspješnih pokušaja svoj drugi gol na meču postigao je Aguero na ubačaj Sterlinga u 44. minuti.

Nakon povratka s odmora tempo igre je opao iako su, radi aktivnog rezultata, oba tima bila na oprezu i tražili grešku protivnika. U 61. minuti nakon solo prodora Sterling je ubacio loptu u peterac. Leno je intervenisao te je vrhovima prstiju skrenuo loptu koja je Aguera pogodila u tijelo i odbila se u gol za 3:1 i hat-trick Guardiolinog napadača.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac je u ovom meču upisao 66 minuta.

City se primakao Liverpool na dva boda koji svoj meč 22. kola igra sutra protiv West Hama. Arsenal je u ovom kolu preskočio United te je pao na šesto mjesto sa 47 bodova. U narednom kolu idu u goste Huddersfieldu, Guardiolin City Evertonu.

Premiership, 22. kolo:
Manchester City – Arsenal 3:1 (Aguero 1’, 44’, 61’ / Koscielny 11’)

Rezultati by SofaScore

Slični članci