Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

EKSKLUZIVNO: Sa 17 igra za prvi tim, traže ga Manchester United i Bayern, a on kaže: Razgovarao bih o igranju za BiH!

Blog Image

Da li ste čuli za Bećira Omeragića? Tek mu je 17, a već je prvotimac Züricha. U prošlom kolu švicarskog prvenstva je igrao protiv Xamaxa. Omeragić je, dakako, porijeklom Bosanaca. Otac je iz Dervente, majka iz Kozarca. Rat je njegove roditelje otjerao u izbjeglištvo u Švicarsku.

Uzori Ramos, Silva i Spahić

Bećir se rodio u ovoj zemlji. U Ženevi je počeo trenirati nogomet. U Servetteu je počelo ozbiljnije, a onda je ljetos dobio ponudu Züricha.

– U dogovoru sa agentom, potpisao sam za Zürich do juna 2021.godine. Treniram sa prvom ekipom i borim se za mjesto prvoj postavi – kaže na početku razgovora za Sportske.ba Bećir Omeragić.

Standarni je član U-17 reprezentacije Švicarske. Igra na pozicijama stopera o zadnjeg veznog.

– Moji uzori su Sergio Ramos, Thiago Silva i Emir Spahić. Imao je kratak fitilj, ali je bio odličan odbrambeni igrač – kaže sjajni defanzivac.

Za sebe kaže da je dobar tehničar, oštar i jak u duelu, preciznog pasa. Sa ovakvim karakteristikama skrenuo je pažnju skauta nekoliko evropskih velikana. Nakon utakmice sa Engleskom, javio se Manchester United. Nedavno je i Bayern probao da ga dovede.

– Ne žuri mi se nigdje. Mlad sam i sada je važno da se pravilno razvijam. Ne bih imao ništa protiv toga da ostanem u Švicarskoj naredne dvije ili tri godine – kaže nam velika nada švicarskog nogometa.

Volim gledati Zmajeve

Osjeća se i Bosancem i Švicarcem. Voli doći u BiH, ugodno se osjeća u Derventi gdje mu je prvi komšija Sanjin Prcić. U Sarajevu je bio nekoliko puta i kaže da mu je to jedan od najljepših gradova.

– Bosna je Bosna. Osjetim to. Ali meni je lijepo u Švicarskoj. Zvali su me da igram za BiH, ali za sada nema ništa od toga. Prihvatio bih razgovor kad bi me pozvali u A reprezentaciju BiH. Još je rano, znam.

Kaže da voli gledati Zmajeve i da su sve bolji i bolji.

– Dobra je to ekipa. Biće još bolja jer dolaze i mlađi igrači. Poznajem Izeta Hajrovića. Dobar igrač.

Švicarci kažu da će biti veliki igrač. Tinejdžer, a već se izborio za mjesto u prvoj ekipi.

– Družim se sa Osmanom Hadžikićem, on je naš golman, dobar je prijatelj – rekao je na kraju Omeragić.

/D. E. Sportske.ba/

Slični članci