Luka Jović je prije nekoliko dana postao član Real Madrida, a mladi srpski nogometaš sljedeće će sezone predvoditi napad najtrofejnijeg svjetskog kluba.
Nebojša Maksimović, nekadašnji trener mlađih kategorija Crvene zvezde, kaže da nimalo nije iznenađen što je Luka Jović potpisao ugovor s Real Madridom.
“Nisam iznenađen Lukinom promocijom u Realu. Zvali su me prijatelji u srijedu, a još davno sam rekao kako će završiti u nekom od najboljih klubova Europe. Bio je dijete od 17 godina s fenomenalnim kvalitetama. Kao Darko Pančev u svoje vrijeme. Rasan golgeter, jednako šutira s obje noge, ima sjajan udarac glavom, nevjerojatan osjećaj za gol”, rekao je Maksimović za Meridian sport.
Jović je uvijek igrao sa starijima od sebe.
“Rođen je krajem 1997. a igrao je protiv momaka rođenih u januaru 1995. godine. Tu svoju kvalitetu pokazao je u dvije godine, dao je oko 50 golova, bio je prvi strijelac i kadetske i juniorske lige”, ističe Maksimović i dodaje:
“Sad je lako pričati. Kad je imao 15 godina, ostavljao sam ga nakon treninga da mu Mihailo Ristić i Marko Grujić centriraju.”
Maksimović kaže da je velika stvar za Jovića što nije imao problema s povredama .
“Koliko ja znam, nikad nije bio povrijeđen , baš zbog građe koju ima. Kad sam ga prvi put vidio u Zvezdi, poslije sedam dana sam ga prebacio kod sebe u momčad. Fizički je nestvarno dobro građen za svoje godine, s 14 je izgledao kao da ima 17, sada s 21 kao da ima 25. Jović je ispred vremena u svom uzrastu. Želim mu da tako ostane”, kaže Maksimović.