U derbiju devetog kola BHT PLBiH Tuzla Citya je sa 2:1 savladao Sarajevo.
Sjajan početak utakmice za domaće U devetoj minuti Mustafić je oborio Huseijnovića, a sudija Petrović pokazao je na bijelu tačku. Siguran realzitaor za 1:0 bio je Vojo Ubiparip, kojem je to bio devet pogodak u sezoni.
Nakon gola domaćih, bez pravih prilika do 28. minute, kada gosti prijete preko Hebivoića. U 32. minuti uzvraćaju domaći preko Crnkića, ostalo je 1:0. Šerbečić je za Sarajevo imao dobru šansu u 35. minuti, međutim na semaforu ostaje 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.
U nastavku šok za Bordo tim već u 47. minuti. Crnkić je pogodio za 2:0 i veliku erupciju oduševljenja na Tušnju.
Pet minuta nakon drugog gola Tuzla Citya, Milanović je propustio nevjerovatnu šansu za goste.
Igrala se 69. minuta, odlična akcija domaćeg tima, Nukić i Efendić su napravili ogromne probleme odbrani Sarajeva, na kraju Kovačević hvata loptu. U 83. minuti šansa za Crnkića, ostaje 2:0.
U 90. minuti Ahmetović pogađa za 2:1 i vraća malu nadu Sarajevu, ali do kraja nije bilo promjene rezultata i domaći su upisali vrijedan trijumf kojim su ostali na ldierskoj poziciji.
Tuzla City: Fejzić,Efendić, Crnkić, Husejinović, Kojić, Stjepanović, Nukić, Ubiparip, Sesar, Morris, Zlatković.
Sarajevo: Kovačević, Hodžić, Lazić, Hebibović, Ahmetović, Velkoski, Šišić, Milanović, Letić, Mustafić, Šerbečić.
- FOTO: J. Duvnjaković/Sportske.ba
- FOTO: Jasmin Duvnjaković/Sportske.ba