Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

Bh. reprezentativac ulazi u historiju

Blog Image

Partizan je jučer slavio u derbiju 7. kola ABA lige protiv Crvene Zvezde sa 75:72, a jedan od najzaslužnijih za ovu pobjedu je bio i bh. reprezentativac Nemanja Gordić.

Nakon jučerašnjih ubačenih 12 poena, zvanični sajt ABA lige je objavio podatak da Gordiću treba još 13 poena da postane najbolji strijelac u historiji takmičenja.

Trenutno je na prvom mjestu Marin Rozić košarkaš Cibone, koji je ukupno postigao 2763 poena. Rozić ove sezone skoro da nikako ne igra, te je ukupno do sada u ovoj sezoni postigao samo 14 poena.

Gordić već u narednoj utakmici ima šansu da postane rekorder u ovom takmičenju. Do sada je Gordić nastupao za Budućnost u periodu od 2005 do 2010, Partizan u sezoni 2012/2013, Cedevitu u periodu od 2014. do 2016. godine, ponovo Budućnost od 2016. do 2019. i Partizan, za koji nastupa ponovo ove sezone.

 

View this post on Instagram

 

Congrats to @partizanbc player @gordosh10 for moving up to the 2nd position on the #ABALiga All-Time Scorers list! 👏👏👏

A post shared by ABA Liga (@aba.liga) on

Slični članci