Prema navodima španskih medija, čim se stabilizuje stanje sa koronavirusom, Juventus će krenuti u akciju dovođenja igrača.
Veliki klubovi ne miruju i tokom najveće krize, a kako javlja “Marca”, Juventus će, kada se steknu uslovi, poslati ponudu Realu za Marcela.
Brazilac se povezuje sa Juveom od kada je Cristiano Ronaldo došao u Torino, jer su njih dvojica u prijateljskim odnosima.
Marcelo ove sezone nije standardan prvotimac, šansu sve više dobija Mendy, tako da je odlazak 31-godišnjeg fudbalera realna opcija.
Kako piše “Marca”, prije pandemije koronavirusa čelnici Juventusa su planirali i put u Madrid, što će se, vjerovatno, dogoditi čim to bude moguće. Također, italijanski mediji pišu kako bi dio ovog transfera mogao biti i Miralem Pjanić, koji je navodno u lošim odnosima sa Ronaldom.
Bh. reprezentativac je navodno velika želja predsjednika Real Madrida Florentina Pereza, te trenera Reala Zinedinea Zidanea.