Izet Hajrović doživio je jednu od povreda tako čestih u fudbalu. Ligamenti koljena nisu izdržali, pa je bh. reprezentativac napustio teren u 88. minuti. Svega 14 minuta nakon ulaska u igru
tek što se izborio za minutažu u Werderu i reprezentaciji. Hajrovićevo koljeno nije izdržalo, pa ga čeka pauza do kraja sezone!
Hajrović nije prvi bh. reprezentativac koji je pretrpio kompleksniju povredu. Zbog identične povrede prinuđen da miruje je i Muhamed Bešić. U susretu sa Manchester Unitedom 5. augusta ove godine, Bešić se povrijedio nakon jednog duela sa Wayne Rooneyjem. Već je prošlo dosta vremena otkako Bešić ne igra , a u puni trenažni proces trebao bi se vratiti tek u februaru mjesecu.
I Vedad Ibišević ima iskustva s teškom povredom. U trenutku kada je bio najbolji strijelac Bundeslige nakon polusezone sa 18 pogodaka, Ibišević se povrijedio na pripremama u Španiji 2009. godine. U susretu sa Hamburgom Ibiševiću su stradali križni ligamenti. Bio je to koban momenat za Hoffenheim, a Ibiševiću je nakon povratka na teren trebalo vremena da se vrati u formu.
Od trenutnih reprezentativaca, tešku povredu pretrpio je i Sead Kolašinac. Lijevi bek Schalkea povvrijedio se u augustu 2014. godine u susretu sa Hannoverom. Kolašincu je stradalo koljeno, a pauza je bila duga šest mjeseci.
Hasan Salihamidžić svojevremeno igrajući za Bayern Munchen također je pretrpio težu povredu. I to križnih ligamenata. Salihamidžić se povrijedio u susretu sa Manchester Unitedom u Ligi prvaka, a nakon te povrede, izbivao je van terena šest mjeseci.
Najveće probleme s povredom imao je Zlatan Bajramović. Mnogi su mišljenja da je hronična povreda nožnog palca spriječila Bajramovića da u tom trenutku postane jedan od najboljih veznih igrača u Evropi. Bajramović je godinama bio više aktivan u operacijskim salama nego na fudbalskim terenima. Borio se s povredom, u jednom momentu se i izborio. Ponovo je zaigrao, ali je na kraju zbog istih problema bio prinuđen okončati igračku karijeru.
(Nedim Selimović/Sportske.ba)