U Bukureštu je sinoć odigran susret trećeg kola grupe 4 kvalifikacija za Futsal EURO 2022 (igra se u Holandiji) između Rumunije i Bosne i Hercegovine, a naši momci su slavili sa 2:3 i stigli na korak do plasmana na prvenstvo.
Bila je to treća pobjeda izabranika Ive Kreze u kvalifikacijama i trenutno su prvi na tabeli sa maksimalnih devet bodova.
Iste ekipe će 10. marta u Zenici odigrati susret četvrtog kola grupe 4 kvalifikacija za SP 2022.
Nakon velike pobjede je za medije govorio Nijaz Mulahmetović, koji je istakao da je ovo veoma važna pobjeda, ali da će u Zenici biti mnogo teže doći do pobjede. Izjavu Mulahmetovića pogledajte u video prilogu:
“Još jednom se ispostavilo da ukoliko ekipa ima dobar pristup utakmici, ukoliko postoji volja, želja i motiv, da onda rezultat neće izostati. To se sinoć pokazalo ispravnim u našem slučaju. Svi smo bili na nivou, osjetilo se od samog početka da znamo šta hoćemo. Sa ova tri boda napravili smo veliki korak ka plasmanu na EP. Ne trebamo stati, nego ostati fokusirani na ono što slijedi. Već u srijedu stiže Rumunija, bit će mnogo teže nego sinoć”, kazao je Mulahmetović te dodao.
“Dat ćemo sve od sebe za novu pobjedu, kako bi ovjerili plasman na EP. Još je tu puno bodova u igri, no ovo što smo do sada napravili je premašilo naša očekivaja. Vjerovali smo da je ekipa spremna napraviti rezultat, tako se postavljamo svaku utakmicu, imamo dobru atmosferu unutar reprezentacije. Iskreno se nadam da ćemo uz podršku koju imamo a nažalost neće ih biti na trbinama, sve usmjeriti ka novoj pobjedi i ostvarimo to što do sada nismo u historiji, a to je odlazak na veliko takmičenje. Ovi momci su to zaslužili, a kvalitet sigurno imamo”.