Derbi kola je odigran u Kaknju između domaćeg Rudara i lidera Posušja, bivši premijerligaš je zabilježio vrijednu gostujuču pobjedu golovima Bešlića i Sesara, Kakanjci nastavljaju sa serijom poraza, doživjeli su u proljetnom dijelu u 4 kola isto toliko poraza.
U Gračanici gradačaćka Zvijezda je golovima Rastoke, Samardžića i Vidovića bila bolja od domaćeg Bratstva, Goražde je takođe zabilježilo pobjedu u gostima 2:1, golove su postigli Mujić i Oković.
Na preostale tri subotnje utakmice domaće pobjede su ostvarili, Travnik protiv sastava Vis Simm Bau 1:0(Vardo), Budućnost je sa dva gola rezerviste Pirića savladala bihaćko Jedinstvo i Čapljina je u 55 minuti bila bolja od Igmana, strijelac Marsel Mace.
Na dva nedjeljna susreta TOŠK je zabilježio i 11 pobjedu na svom travnjaku protiv Orašja 1:0 ,Mujagić, u Hadžićima u duelu domaćeg Radnika i gabelskog GOŠK –a, mreže su mirovale.
Rezultati,
Tešanj:NK TOŠK-NK Orašje 1:0 (Mujagić 35’),
Kakanj: FK Rudar-NK Posušje 0:2(Bešlić 17’ Sesar 90+2’),
Hadžići:FK Radnik-NK GOŠK 0:0 ,
Gračanica: NK Bratstvo-NK Zvijezda 1:3 (Poturalić 15’ /Rastoka 6’ Samardžić 26’ Vidović 42’) .
Travnik: NK Travnik-NK Vis Simm Bau 1:0 (Vardo 75’),
Banovići: FK Budućnost-NK Jedinstvo 2:0 (Pirić 54’ 76’),
Čapljina:NK Čapljina-FK Igman 1:0 (Mace 55’),
Živinice:NK Slaven-FK Goražde 1:2 (Šemić 20'/Mujić 31’ Oković 34’).
Tabela:
- HŠK Posušje 19 12 4 3 33:7 40
- NK TOŠK 19 11 4 4 33:17 37
- FK Goražde 19 10 4 5 28:22 34
- NK Zvijezda 19 10 2 7 27:18 32
- FK Rudar 19 9 3 7 27:18 30
- NK Vis Simm Bau 19 9 3 7 26:18 30
- NK Travnik 19 7 8 4 19:16 29
- FK Budućnost 19 8 4 7 25:33 28
- NK Bratstvo 19 8 3 8 24:20 27
- FK Radnik 19 7 5 7 23:25 26
- NK GOŠK 19 6 4 9 12:15 22
- HNK Orašje 19 6 4 9 25:34 22
- FK Igman 19 5 6 8 20:20 21
- NK Jedinstvo 19 6 3 10 13:25 21
- HNK Čapljina 19 4 5 10 16:32 17
- NK Slaven 19 1 4 14 10:41 7
Parovi, 20. kolo, 03. april u 16:00 sati, Konjic:FK Igman-FK Radnik, Gorade:FK Goražde-NK Travnik, Gradačac:NK Zvijezda-FK Budućnost,Bihać:NK Jedinstvo-NK TOŠK, Orašje:NK Orašje-NK Slaven,Gabela:NK GOŠK- NK Bratstvo,Posušje:NK Posušje-NK Čapljina, Žepče:NK Vis Simm Bau-NK Rudar .
Lista strijelaca:
12 golova, Selmir Mahmutović (NK Vis Simm Bau),
11 – Maid Jaganjac (NK Bratstvo),
10- Kerim Tatar (FK Goražde),
9 – Dino Dizdarević (NK TOŠK),Dženan Haračić (NK GOŠK),
7 – Ivan Bešlić (NK Posušje),
6-Kenan Dervišagić, Belmin Kobilica (FK Rudar), Mirza Kovać (NK Vis Simm Bau), Sedin Ljuca (HNK Čapljina), Mirnes Salihović (NK Zvijezda), Ivan Bešlić (NK Posušje), Semir Dedić (NK Orašje), Sadik Škrijelj (NK TOŠK),Husein Poturalić (NK Bratstvo),
5-Senad Kašić (Igman), Zvonimir Mikić (NK Orašje), Ivan Buhač (HŠK Posušje), Faruk Gačan (FK Rudar), Alden Vladavić (FK Radnik), Nermin Hadžić (NK Jedinstvo), Antonio Vidović (NK Zvijezda).
Ismet Nimanović