Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

Bonucci vjeran Juventusu: Ugovor produžen uprkos bogatim ponudama

Blog Image

Ono što je najavljeno prije nekoliko sedmica, sada je i zvanično – Leonardo Bonucci je produžio ugovor sa Juventusom do 2021. godine.

Italijanski reprezentativac je odbio ponude brojnih engleskih klubova tokom ljeta, prije svih Chelseaja i Manchester Citzja, zpog čega su ga u Torinu nagradili znatno unosnijim ugovorom i obećanjem da će biti kapiten kada se Gianluigi Buffon povuče. Bonucci ima 29 godina, a u Torinu je od 2010. godine, kada je stigao iz Barija.
U mlađim kategorijama je igrao za Inter, ali nije dobio pravu šansu u prvom timu, već je slat na pozajmice u Treviso i Pizzu, prije nego što je 8. juna 2009. poslat u Genou kao dio transfera za Thiaga Motu i Diega Milita.
Samo 20-ak dana kasnije ga je uzeo Bari u tzv. ”komproprijeti” (pola-pola) sa Genoom, za cijenu od milion i 750 hiljada eura.

Za tim sa ”San Nicole” je odigrao odlično 38 utakmica u Seriji A, zbog čega ga je Juventus platio čak 15,5 miliona eura, koji su podijeljene Bariu, Genoi i Sieni, jer su pravila u Italiji tada omogućavala raznorazne dilove između klubova.

Ovog ljeta Juventus je mogao da ga proda za 60 miliona, ali su i velikan iz Torina i Bonucci rekli ”ne” klubovima sa Ostrva.

Slični članci