Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

Teški dani za bosanskohercegovačkog radio reportera Nikolu Bilića

Blog Image

Ne postoji važniji sportski događaj u Bosni i Hercegovini, pa i u bivšoj državi, a da s istog niste čuli glas poznatog radio reportera Nikole Bilića, popularnog “Noke”.

Godinama je kolega Bilić bio oficijelni spiker na utakmicama FK Sarajevo i državnih reprezentacija.

Već petnaest dana Bilić leži u bolničkoj postelji, nakon moždanog udara.

– Nikola leži na kliničkom centru. Bilo je jako teško, ali ide na bolje. Posjete su zabranjene. Čak ni ja ne mogu u sobu, već samo predam što trebam bolničkom osoblju. Sreća u nesreći što ga moždani zadesio dok smo sjedili u stanu. Teško mi je, brinem za Nikolu. Napatio se, nadam se i vjerujem da će se izvući- kazala nam je gospođa Ljubinka Bilić, Nikolina supruga.

Nikola Bilić ima 86.godina. Izvještavao je s nekoliko kontinenata, s brojnih olimpijskih igara, pratio evropska i svjetska prvenstva.

Bilić je izvještavao i s prve utakmice nogometne reprezentacije s Albanijom u Tirani.

Ostat će upamćen i po to tome što je prvi novinar koji je jugoslovenskim medijima s hotelske govornice javio da je Sarajevo, odnosno Bosna i Hercegovina domaćin i organizator zimske olimpijade “84” godine u Sarajevu.

Redakcija portala sportske Biliću želi uspješan oporavak.

R.S.

Slični članci