FK Sloboda je dovela niz novih igrača. U klub su stigli Adnan Džafić, Tarik Isić, Enedin Mulalić, Petar Bojo, a spominje se i dolazak Dženisa Beganovića.
Iskusni fudbaler trenutno je slobodan nakon raskida ugovora s uzbekistanskim klubom Istiqlol Dushanbe.
Tokom svoje karijere, osim u Istiqlol Dushanbe, igrao je za Željezničar, NK Jajce, Kom Podgorica, češki FK 1.SC Znojmo i Tuzla City.
Ostaje da vidimo hoće li se njegov povratak na Tušanj ostvariti.
Sloboda će nastavak prvenstva u Premijer ligi dočekati sa bitnim promjenama. Iako se klub nalazi u teškoj situaicji sa samo dva osvojena boda u devet utakmica, poznavajući Husića, koji se prihvatio iznimno teškog posla, on neće odustati od borbe za opstanak.
U sličnoj situaciji je već jednom bio na Tušnju, kada je klub za polusezonu osvojio 12 bodova, a potom na proljeće napravio pravu renesansu.