Fudbaleri Milana i Atletico Madrida opravdali su ulogu favorita te su slavili u večerašnjim susretima Lige prvaka.
Milan je u SLovačkoj rezultatom 2:3 pobijedio Slovan iz Bratislave.
Golom Pulišića Milan je poveo u 24. minuti susreta, ali samo tri minuta poslije domaći su izjednačili preko Barseghyana.
Pitanje pobjednika Milan je riješio u drugom poluvremenu. Leao je u 68. minuti pogodio za 1:2, a samo tri minuta poslije Abraham je povisio na 1:3.
Slovan je u finišu sjajnim golom Marcellija u 88. minuti smanjio na 2:3. Ipak, do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.
Atletico Madrid je u Češkoj slavio sa čak 0:6 protiv Sparte iz Praga. Po dva gola su postigli Alvarez (15’, 59’) i Correa (85’, 89’), a u listu strijelaca upisali su se još Llorente 43. i Griezmann u 70. minuti utakmice