Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

ABA LIGA

Više od efikasnosti: Bh. prvak zabio 114 poena i zakazao četvrtfinale doigravanje sa Zvezdom!

Blog Image

Mornar - Barsko zlato/Media Pro

Košarkaši Igokee upisali su uvjerljivu pobjedu protiv Mornara iz Bara, slavivši rezultatom 114:79 u posljednjem, 30. kolu regularnog dijela ABA lige. Već nakon prvih deset minuta igre bilo je jasno u kojem smjeru ide ovaj meč – tim iz Laktaša je dominirao od samog starta.

Nakon furiozne prve četvrtine, na semaforu je stajalo 34:14 u korist Igokee, a ubrzo je prednost narasla na ogromnih 46:18. Ključnu ulogu u toj fazi utakmice imao je mladi Ognjen Radišić, koji je u prvom poluvremenu postigao 16 poena i predvodio svoj tim do vodstva 57:33.

U nastavku susreta Mornar je pokušao odgovoriti i uspio je smanjiti zaostatak na 59:41, ali su igrači Igokee uzvratili novom serijom i nastavili kontrolisati utakmicu. Do kraja su rutinski održavali prednost i upisali jednu od najuvjerljivijih pobjeda sezone.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bili su Bryce Jones i Ognjen Radišić sa po 20 poena, dok je Boriša Simanić dodao 19. Kod gostiju se najviše istakao Chico Carter Jr. sa 15 poena.

Igokea se sada okreće četvrtfinalu plej-ofa gdje će odmjeriti snage s Crvenom zvezdom Meridianbet, dok Mornar sezonu završava na posljednjem mjestu sa svega dvije upisane pobjede.

Tablice omogućuje Sofascore

 

Slični članci