Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

Napredak na UCI listi Lejla Tanović 77. biciklistkinja svijeta

Blog Image

Sedmerostruka državna prvakinja i aktuelna balkanska šampionka u elite kategoriji Lejla Tanović napredovala je na UCI listi i sada zauzima 77. mjesto na svjetskoj biciklističkoj ranking listi. Takmičarka UCI profesionalnog SMF tima iz grčke je tako zabilježila najbolji ranking na otvaranju sezone poslije sedam odvoženih UCI utrka u proteklom mjesecu i prikupljenih 104 UCI boda.

Naredna utrka za koju se Tanović priprema je prvi nastup na utrci Svjetskog kupa u koji će se održati 27. maja u Albstadtu. Također jedan od ciljeva za ovu sezonu jeste ulazak u 60 najboljih biciklistkinja svijeta što će olaškati put za ostvarenje norme za Olimpijske igre u Tokio 2020.

Najuspšnija biciklistkinja naše države je najbolje plasirana takmičarka na UCI listi kao i jedina biciklistkinja u historiji bh.biciklizma koja se plasirala u top 100 biciklistkinja svijeta uz 17 osvojenih UCI medalja u karijeri.

Slični članci