Ostali sportovi

Adnan Ćatić otkrio kada odlazi u boksersku penziju

,

Prije 11 mjeseci bivši bokserski svjetski prvak u srednjoj i supersrednjoj kategoriji Adnan Ćatić, poznat i kao Felix Sturm (42), vratio se saradnji s promotorskom kućom Universum koja je organizovala njegove borbe na početku karijere, ali nakon svađe odlučio je napustiti, piše Express.

Kako prenosi njemački “Express”, Ćatić je imao dvije svađe s vlasnicima, nakon čega je prekinuo saradnju i sada sa svojim dugogodišnjim menadžerum Rolandom Bebakom želi osnovati vlastiti fitness lanac.

Šef Universuma Ismail Ozen-Otto poručio je da nije spreman komentarisati ovu vijest.

“To nije važno za Universum i uskoro ćemo komentarisati”, poručio je Ozen-Otto.

Na posljednjim Universumovim eventima, uvijek su se na otvaranju borili talenti iz Sturm-Gyma, ali sam Ćatić nakon povratka u ring nije mogao dobiti renomiranog protivnika, zbog čega je i “puklo” u saradnji s poznatom promotorskom kućom.

Prvo su propali pregovori s Jurgenom Brahmerom (43), zatim su pregovori s Vincentom Feigenbutzom (26) zapeli, tako da još uvijek čeka narednog rivala. Prošle sedmice u razgovoru za čuveni bokserski magazin “The Ring” rekao je:

“Nadam se da ću odraditi još tri ili četiri borbe. Onda ću napraviti mjesta za mlađu generaciju. Ja sam kao posljednji ratnik ovdje u Njemačkoj”, kazao je Ćatić.

Podsjetimo, Ćatić je posljednju borbu imao u junu ove godine kada je u jubilarnoj 50. borbi u profesionalnoj karijeri održanoj u dvorani Universum u Hamburgu, jednoglasnom sudijskom odlukom savladao Kosovara Musu Avdimetaja (24).

Ćatić, koji se bori pod njemačkom zastavom, prvi put je boksovao u poluteškoj kategoriji jer je tokom karijere nastupao u lakšim kategorijama – srednjoj i supersrednjoj u kojima je bio prvak svijeta.

Bh. bokser se u decembru 2020. godine nakon skoro pet godina ponovo vratio u ring te je pobijedio Nijemca Timu Rosta (29) sudijskom odlukom nakon 10 odlično odrađenih rundi.

U 50 dosadašnjih borbi tokom sjajne karijere ostvario je 42 pobjede, 5 poraza i 3 remija.

Mustafa Hebib osvojio bronzu u Pragu

Odlični bosanskohercegovački džudista Mustafa Hebib je osvojio bronzu na nedavno održanom Evropskom kupu u Pragu za juniore u kategoriji do 81 kilogram.

Na putu do ove vrijedne medalje Hebib je u jakoj konkurenciji pobijedio Nijemca Gerrita Noacka, Turčina Musu Šimšeka, Poljaka Oskara Rogalskog i Austrijanca Mogameda Borchashvilija.

U borbi za ulazak u finale za protivnika je imao svjetskog i evropskog prvaka Adama Kopeckog, a u teškoj borbi Čeh je uspio ostvariti pobjedu i kasnije je osvojio ovaj turnir u Pragu.

Lana Pudar osvojila deseto mjesto na Evropskom prvenstvu u disciplini 50 metara delfin

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar (16) na Evropskom prvenstvu koje se održava u Rimu zauzela je šesto mjesto u svojoj grupi polufinalne utrke 50 metara delfin s vremenom 26.56.

To nažalost nije bilo dovoljno da se plasira u finale, a Pudar je na kraju zauzela 10. poziciju. Sjajnu bh. plivačicu na Euru očekuju još dva nastupa i to u disciplinama gdje je mnogo bolja.

U nedjelju će plivati u disciplini 100 metara delfin.

Bh. plivačica u utorak ima nastup u disciplini 200 metara delfin.

Fury potvrdio da je kraj!

Nikada nije dosadno s Tyson Furyjem. Aktuelni neporaženi svjetski prvak u superteškoj kategoriji u WBC verziji na svoj 34. rođendan potvrdio je da se povlači iz profesionalnog boksa.

Kralj cigana ovo je najavio još u aprilu kada je na prepunom Wembleyu savladao Whitea u borbi za titulu. Ipak, nakon toga je u junu najavio kako će se vratiti u ring kako bi se borio s boljim iz meča Usik – Joshua za titulu apsolutnog prvaka svijeta, a prije neki dan izjavio je da bi volio ponovo da se bori s Derekom.

Izgleda da je nakon svih nagađanja ipak odlučio da definitivno stavi tačku.

„Hvala svima koji su imali uticaj na moju karijeru tokom svih ovih godina. Posle dugih razgovora odlučio sam da je ovo definitivan kraj“, napisao je Fury.

Da li je stvarno kraj ili još jedan marketinški trik Furyja i njegovog tima, pokazaće vrijeme.