Reprezentativac BiH Anel AHmedhodžić u januarskom prijelaznom roku mogao bi napustiti redove Malmoa.

“Mnogo toga je napisano i ja to razumijem. To je nešto što želim zadržati iza kulisa, ništa ne želim reći”, kazao je Ahmehodžić.

Prokomentrisao je Anel i mogućnost odlaska u redove Reimsa.

“Pratim sve što je napisano, ali nećete danas dobiti nikakve odgovore”, dodao je.

Ino fudbal

Pjanić gledao meč između Milana i Juventusa

Večeras je na utakmici između Milana i Juventusa prisustvao Miralem Pjanić. On je primjećen u društvu Paola Maldinija i Andrea Pirla.

Veznjak Bešiktaša je odgledao utakmicu koja je završila bez golova. Inače, Rade Krunić je odigrao čitavu utakmicu, te je dobio ocjenu 6.9 za svoj nastup.

Ino fudbal

Tunis minimalnom pobjedom do četvrtine finala

Nakon što je Burkina Faso ovjerila četvrtinu finala, večeras je to uradio i Tunis.

U duelu između Nigerije i Tunisa vidjeli smo samo jedan gol. Nigerija je u grupnoj fazi imala maksimalan učinak. Tri pobjede u tri meča. Ipak, večeras su kapitulirali protiv ekipe koja je u svojoj grupi bila treća.

Jedini gol na utakmici je zabio Youssef Msakni u 47. minuti. Vrijedi spomenuti da je Nigerija od 66. minute igrala sa igračem manje. Crveni karton je dobio Alex Iwobi.

Ino fudbal

Poznat je prvi učesnik četvrtfinala AFCON-a

U prvoj utakmici u okviru osmine finala Afričkog kupa nacija sastali su se Burkina Faso i Gabon. Utakmica na kojoj nije nedostajalo kartona. Burkina Faso je zaradila 6 žutih, dok su Gabonci brojali do 9. Pored toga, reprezentacija Gabona je igrala sa igračem manje od 67. minute, nakon što je crveni karton dobio Sidney Obissa.

Nakon što je Bernard Traore promašio penal u 18. minuti, dobio je priliku za iskupljenje u 28. minuti kada je zabio pogodak za vodstvo. Kada je djelovalo da je utakmica gotova, došlo je do izjednačenja. Autogol je postigao Adama Guira. Utakmica je ušla u produžetke. Kako se rezultat nije mijenjao, došlo je do izvođenja penala.

Izvedeno je 9 serija penala. Iako je bilo ukupno pet promašaja, kao krivac se može izdvojiti Llyod Palun koji je promašio posljednji. Reprezentacija Burkine Faso prošla nakon što je bila bolja u izvođenju penala rezultatom 7-6.