Fudbal

Ahmedhodžić i Nalić osvojili titulu u Švedskoj

,

Malmo je ponovo prvak Švedske.

Ekipa za koju nastupaju bh. reprezentativci Anel Ahmedhodžić i Adi Nalić u posljednjem kolu remizirala je sa Halmstadom, a taj bod bio im je dovoljan da osiguraju naslov prvaka.

Malmo je sezonu završio sa 59 osvojenih bodova, koliko ima i AIK iz Stockholma, međutim presudila je bolja gol razlika. Trećeplasirani je Djurgarden.

Za Malmo je ovo inače bio 25. naslov prvaka u Švedskoj.

Sezona će za Malmo i zvanično biti gotova nakon što se sastanu sa Juventusom u okviru 6. kola Lige prvaka. Meč je na programu za četiri dana.

Domaći fudbal

Miloš Borovčanin je novi igrač BFK Simm-Bau

Federalni prvoligaš BFK Simm-Bau je upravo predstavio svoje novo pojačanje.

Miloš Borovčanin dolazi iz FK Ljubić Prnjavor, koji se takmiči u Prvoj ligi RS. Ovaj defanzivac ima 21 godinu.

Nastupao je još za FK Borac Banja Luka, FK Olimpik Sarajevo, FK Igman Ilidža i FK Jedinstvo Bihać.

Ove sezone je odigrao 15 utakmica i zabio je 3 gola. U cijeloj svojoj karijeri ima 49 odigranih utakmica u kojim je zabio 4 gola i dodao 1 asistenciju..

Ino fudbal

Pogledajte sjajan gol koji je zabio Višća (VIDEO)

Kao što smo već pisali Trabzonspor je večeras savladao Galatasaray rezultatom 1-2 u okviru 23. kola turske Superlige. Sjajan gol je zabio Edin Višća. Taj gol možete pogledati na videu ispod:

Utakmica je za gostujući Trabzonspor počela loše. U 31. minuti za vodstvo Galatasaraya pogađa Alexandru Cicaldau. U prvom poluvremenu tri igrača Trabzonspora su dobila žute kartone. Gosti pred kraj utakmice dolaze do izjednačenja preko Anastasiosa Bakasetasa.

I kad je djelovalo da je utakmica završena, bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća, jer kreirao preokret. Naime, on je zabio gol u 90. minuti. Prema stranici Sofascore, igrač utakmice je upravo Višća. Dobio je ocjenu 7.8.

Ovom pobjedom, Trabzonspor je zadržao prednost od šest bodova u odnosu na drugoplasirani Konyaspor. Galatasaray je ostao na 15. poziciji i od zone ispadanja ih dijele samo tri boda.

Ino fudbal

Višća i Hajradinović u timu kola Superlige

Jutros su u okviru turske Superlige snage odmjerili Kasimpaša i Kayserispor. Kasimpaša je bio bolji rezultatom 3-1. Asistent za drugi gol je bio Haris Hajradinović. On je odigrao svih 90 minuta, te je u tom periodu imao 62 dodira. Pored toga, imao je 33 tačna pasa odnosno 91.7%. Osvojio je 7 od 9 duela, te je dobio ocjenu 8.2.

S druge, strane Edin Višća je dobio ocjenu 7.8 u preokretu protiv Galatasaraya. Upravo on je kreirao taj preokret golom u 90. minuti. Na taj način, njegov Trabzonspor je zadržao prednost od 6 bodova razlike u odnosu na drugoplasiranu ekipu lige.

Za svoje sjajne partije, Hajradinović i Višća su uvršteni u idealni tim kola Superlige. Kako izgleda idealni tim možete pogledati na slici ispod: