Fudbal

Atalanta savladala Juventus u Torinu nakon 32 godine

,

Fudbaleri Atalante gostovali su Juventusu u okviru 14. kola italijanske Serie A. Gostujući tim slavio je pobjedu rezultatom 0-1.

Sjajne igre Atalante još sezonama unazad oslikavaju se i ove sezone, pa je tako Atalanta uspjela savladati i Juventus u Torinu.

Atalanta je u prvom poluvremenu bila konkretniji protivnik, a bolju igru krunisali su pogotkom Duvana Zapate u 28. minuti susreta. Redale su se šanse ispred gola Juventusa, ali se na poluvrijeme otišlo sa minimalnom prednošću gostiju.

U drugom poluvremenu Juventus je pokušavao nešto konkretnije nego u prvom poluvremenu, ali je Atalanta zaista izgledala čvrsto u odbrani i nije dozvoljavala velike šanse za Staru damu.

Do kraja susreta ostalo je 1-0, Atalanta je ostvarila izuzetnu pobjedu u gostima, prvu u Torinu nakon 32 godine.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Ino fudbal

Koliko Balotelli može pomoći Italiji?

Mario Balotelli je pozvan u kamp talijanske fudbalske reprezentacije, nakon više od tri godine odsustva.

Nekad supertalentovani mladi fudbaler, danas 31-godišnjak, koji igra u turskom Adana Demirsporu je jedan od 36 igrača koje Roberto Mancini pozvao u trodnevni kamp kako bi sagledao sve opcije za utakmice baraža. Polufinalni meč baraža ih čeka u martu i to protiv reprezentacije Sjeverne Makedonije.

Novinar Daniele Verri potencijalni povratak vidi kao kupovinu polovnog auta, ali ipak smatra da Mancini zaslužuje povjerenje.

Balotelli je za nacionalnu selekciju zabio 14 golova u 36 nastupa.

“Ne treba mi ništa obećavati, baš kao što ni ja ne obećavam njemu ništa,” izjavio je Mancini. “Sada imamo priliku da ga procijenimo.”

Balotelli je prema nekim turskim novinarima dosad bio izuzetno disciplinovan i bez ispada na terenu. A to je ono što je njega prije karakterisalo. Odigrao je 19 mečeva ove sezone u Superligi, od čega je 15 startao od prve minute. Zabio je 8 golova. Balotelli je u dobro formi. Ipak, Italija ima napadače koji igraju u talijanskoj ligi, koja je na većem nivou od turske lige, tako da je upitno koliku promjenu on meže zapravo donijeti.

Ino fudbal

Ahmedhodžić van sastava u prvoj pripremnoj utakmici, Nalić od prve minute

200227 Anel Ahmedhodzic of Malmö FF during the Europa Leauge match between Malmö FF and Wolfsburg on February 27, 2020 in Malmö.

Malmo prvu trening utakmicu protiv niželigaša Jammerbugta pred novu sezonu igra bez Anela Ahmedhodžića u sastavu. Ne zna se tačan razlog Anelovog izostanka. Ipak, najvjerovatnije je razlog to što je Anel na izlaznim vratima ovog švedskog kluba.

Ahmedhodžić je davno prerastao švedski Alsvenskan i očekuje ga transfer u neku od većih liga.

S druge strane, Adi Nalić je startao od prve minute u ovoj utakmici. Nalić će ove sezone imati priliku za veću minutažu s obzirom da Malmo ima novog trenera.

Zanimljivo, ovaj meč je na klupi počeo Amel Mujanić, dvadesetogodišnji veznjak koji je nastupao za omladinske selekcije Švedske. Možda upravo Amel krene Anelovim stopama, te zaigra za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, odnosno napravi transfer u neku jaču ligu.