Ino fudbal

Bez starca nema udarca: Senijad Ibričić majstorijom srušio Aluminij

,

Domžale je golom Senijada Ibričića u Prvoj ligi Slovenije slavio na gostovanju kod Aluminija..

Nekadašnji reprezentativac BiH zabio je sjajan gol. Napravio je prodor, a potom raspalio iz daljine i pogodio devedesetku.

Bez starca nema udarca!

Fudbal

Majstorija Hiroša u remiju Gorice i Osijeka

Gorica i Osijek sastali su se u prvoj utakmici 18. kola HNL-a.

Ekipa Krunoslava Rendulića pružila je bolju partiju na domaćem terenu te izvukla bod protiv Osijeka odigravši 1:1, a jedan od strijelaca bio je i naš Amer Hiroš.

Gorica je protiv lidera prvenstva stigla do prednosti u samom otvaranju utakmice. S 15 metara mrežu Osijeka je zatresao Pršir kojem je asistirao Kalik, a potom je uslijedio pritisak gostiju koji je i urodio plodom.

U posljednjim trenucima prvog dijela, Miloš je uputio centaršut s desne strane, a Hiroš se odlično snašao i petom s pet metara majstorski zatresao protivničku mrežu.

Domaći su u finišu utakmice zaigrali znatno bolje, imali su nekoliko dobrih šansi, ali nisu uspjeli doći do pobjede.

Hirošu je inače ovo bio drugi ligaški gol u dresu Osijeka, a na kontu ima isto toliko asistencija.

HNL, 18. kolo:

Gorica – Osijek 1:1

Fudbal

Da li je Antonio Bandić isključio pogrešnog igrača Sarajeva?

Velež je zasluženo slavio na Koševu. Subotnje izdanje jedno je od najslabijih bordo igrača u posljednjih desetsk godina. Po izuzetno lošem terenu Mostarci su briljirali i u svim elementima igre nadigrali domaći tim.

Čini se da ni sudija Antonio Bandić nije imao svoj dan. U finišu utakmice došlo je do koškanja, a najdeblji je kraj izvukao novopečeni bh. reprezentativac Halid Šabanović.

Snimka je pokazala da je Krste Velkoski bio najratoborniji, a da Šabanović uopšte nije sudjelovao u tuči. Zašto je Bandić isključio Šabanovića pokazat će izvještaji službenih lica.

Bila bi nepravda da stoper Sarajeva plaća ceh za prekršaj koji nije napravio.

R.S.

Fudbal

Najljepši trenutak utakmice: Amer Hiroš pogodio petom protiv Gorice (VIDEO)

U okviru 18. kola Hrvatske nogometne lige fudbaleri Osijeka gostuju Gorici na stadionu Radnik u Velikoj Gorici.

U prvih 45 minuta viđena su dva pogotka. Domaći tim poveo je u ranoj fazi utakmice pogotkom Prsira u šestoj minuti utakmice.

Međutim, Osijek je nakon primljenog pogotka zaigrao mnogo bolje, te u finišu prvog poluvremena opravdao trenutno lidersku poziciju na tabeli.

U 48. minuti prvog poluvremena Amer Hiroš je postigao pogodak petom za Osijek i donio poravnanje gostujućoj ekipi.

Trenutno je u toku drugo poluvrijeme, rezultat je i dalje 1-1.

Podsjetimo, bh. veznjak Amer Hiroš stigao je u Osijek iz ekipe Mladosti DK, za koju je nastupao četiri sezone.