U skladu sa izvještajem za period od 1. januara do 31. decembra 2021. godine, Borac je na plaće zaposlenih isplatio 1.257.497 KM.

Borac je ostvario prihode tokom godine od 6.229.687 KM te su poslovali u plusu od čak 3.598.263.

Banjalučki klub na ime menadžerske provizije tokom 2021. godine prema izvještaju nije isplatio niti jednu marku.

Nedim Mekić: “Nadam se da ćemo ovako nastaviti”

Nedim Mekić prokomentarisao pobjedu Željezničara nad Kolubarom.

Željezničar je na krilima Nedima Mekića savladao ekipu Kolubare rezultatom 2:1.

Veznjak Plavih je postigao dva pogotka, a nakon utakmice dao je i izjavu o današnjoj utakmici, ali i o pripremama u redovima Plavih, prenosi Meridian.

“Dobro smo krenuli sa ovim pripremama. Mislim da smo danas zasluženo pobijedili, nadam se da ćemo ovako nastaviti i da ćemo se što bolje pripremiti za novu sezonu. Ovdje su uslovni odlični, nadam se da ćemo se dobro pripremiti. Osjetio sam bol u zglobu kako sam loptu udario. Mislim da nije ništa ozbiljno” – rekao je Mekić.

Velež doživio težak poraz od Varaždina

Fudbaleri Veleža doživjeli su težak poraz u prvoj pripremnoj utakmici od ekipe Varaždina rezultatom 3-0. Susret je u okviru priprema pred novu sezonu odigran na Kupresu.

Varaždin je do prednosti stigao u 38. minuti, kada je Posavec savladao Bogdanovića, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Perić je već u 46. minuti udvostručio prednost, a u 69. minuti bilo je 3-0. Treći i posljednji pogodak na susretu postigao je Domjanić.

Velež je igrao u sastavu: Bogdanović, Ćosić, Zeljković, Zvonić, Pavić, Radovac, Hasanović, Anđušić, Halilović, Zajmović i Haskić.

Naredna prijateljska utakmica Veleža na rasporedu je u ponedjeljak, kada mostarski klub igra protiv tuzlanske Slobode.

U Konjicu nastavljen turnir „Tri kornera penal“

U okviru turnira Tri kornera penal, odigrane su tri utakmice, u grupi A ekipa CTK Alati je u 3. kolu pobjedila 4:2 ekipu Agromilk, dok s u u istoj grupu Graewe Tadiv i Idbar odigrali 4:4.

U grupi D Auto škola M&B i Cffe Garfild podijelili bodove 2:2.

Rezultati,
grupa D, 2. kolo, Auto škola M%B – Caffe Garfild Meris berber shop 2:2 (Kudra 2/Zečo, Brkanić),
grupa A, 3. Kolo, Graewe Tadiv – Idbar 4:4 (Jahić, Vila, Cero, Ovnović/Omerović 3,Ćosić),
grupa A, 3. kolo, Agromilk – CTK Alati 2:4 (J. Macić 2 /Begić 3, E. Habibija).

Raspored, subota 2. juli,
grupa B, 3. kolo u 20:45, Garden City – Caffe Terassa,
grupa C, 3. kolo u 21:45, Autopraonica Orahovica – Gnojnice GM Gradnja

Utakmica grupe B Imšo 376 i AM SDA Konjic se neće igrati jer je ekipa Imšo 376 najavila da neće doći na pomenutu utakmicu.