Ino fudbal

Chelsea igra protiv Plymoutha,a svi se pitaju gdje je Tuchel

,

U toku je utakmica između Chelseja i Plymoutha u FA kupu.

Na klupi Chelseaja nema Thomasa Tuchela. Klub je uoči utakmice objavio kako je njemački stručnjak pozitivan na koronavirus.

Tuchel će biti u izolaciji, a klub je dodao da će se najvjerojatnije priključiti ekipi u Abu Dabiju sljedeće sedmice na svjetskom klupskom prvenstvu.

Pobjednik Lige prvaka Chelsea će u polufinalu klupskog prvenstva u srijedu na stadionu Mohammad Bin Zayed u Abu Dhabiju igrati ili protiv Al Jazire iz Ujedinjenih Arapskih Emirata ili protiv pobjednika Lige prvaka AFC Al Hilala.

Finale je na rasporedu 12. februara.

Fudbal

Moćni Napoli nanio najteži poraz Ajaxu u historiji

Večeras je završeno još šest susreta trećeg kola grupne faze Lige prvaka. Impresionirao je Napoli, koji je još jednom pokazao moć koju posjeduje sa ovom ekipom. Slavili su protiv Ajaxa u Amsterdamu rezultatom 1-6.

Napoli je gostovao Ajaxu u Amsterdamu. Tim iz Napulja demonstrirao je moć još jednom, te nakon tri kola ima maksimalnih devet bodova. U prvom poluvremenu mrežu domaćih pogađali su Raspadori, Di Lorenzo i Zielinski, a prije toga je u devetoj minuti Ajax u prednost doveo Kudus.

Međutim, Napoli je “samljeo” protivnika u nastavku, a u drugom poluvremenu Raspadori je pogodio još jednom u 47. minuti utakmice. Ajax je susret završio i sa igračem manje posljednjih 20-tak minuta, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Dušan Tadić. Šesti pogodak postigao je Simeone čim je ušao u igru. Ovo je zvanično najteži domaći poraz Ajaxa u historiji kluba.

Standings provided by Sofascore

Inter je ugostio Barcelonu, u prvom poluvremenu vidjeli smo jedan pogodak, Calhanoglu je postigao lijep gol u smiraj prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Barcelona je krenula dosta jače, postigla i pogodak u 67. minuti preko Pedrija, ali je nakon konsultacija iz VAR sobe on i poništen zbog igranja rukom.

Bh. reprezentativac Edin Džeko utakmicu je počeo sa klupe za rezervne igrače, a u igru je ušao u 56. minuti umjesto Correae.

Liverpool je očekivano savladao Rangers. Alexander-Arnold je u sedmoj minuti fantastičnim pogotkom iz slobodnjaka donio prednost Redsima, Salah je uduplao sa bijele tačke početkom drugog poluvremena.

Benitez ponovo u Premiershipu?!

Sinoćnjim susretom između Leicester Cityja i Nottingham Foresta kompletirano je osmo kolo. Dva grada dijeli svega 40 kilometara, ovo je komšijski derbi – moguće i posljednji derbi za Steve Coopera.

Trener Nottinghama je kao poražen napustio King Power stadion, “Šumari” su poniženi rezultatom 4-0 i preuzeli poziciju 20 upravo od Leicestera.

Djeluje kako će ovo biti ekspresan povratak u Championship, te otkaz Cooperu nas ne bi čudio. Spominje se i veliko ime kao nasljednik, Rafa Benitez bi mogao ponovo raditi na Ostrvu.

Trofejni Španac vodio je klubove poput Liverpoola, Chelseaja, Newcastlea i Evertona. Najviše ga pamtimo po uspjesima sa Redsima, također je bio dobar u Valenciji, a vodio je i velikane poput Real Madrida i Intera.

Benitez je bez angažmana još od januara kada je završio saradnju sa “karamelama”.

Fudbal

Ronaldo svojim potezom oduševio navijače Manchester Cityja

Cristiano Ronaldo nije igrao u debaklu svog Manchester Uniteda protiv gradskog rivala Cityja u okviru devetog kola Premiershipa (3-6).

Trener Uniteda, Erick Ten Hag izjavio je da nije želio uvoditi Ronalda iz poštovanja prema njegovoj velikoj karijeri. Kamere su ROnalda snimile kako je sa klupe za rezervne igrače pratio težak poraz svoje ekipe.

Portugalac je sada dospio u centar pažnje zbog poteza koji je napravio prije početka utakmice.

Kada je stigao na Etihad, u prostorijama stadiona odbio je zgaziti grb Manchester Cityja.

U trenutku kada je zakoračio, vidio je grb Cityja i uspio ga zaobići, a video je izazvao oduševljenje navijača rivalskog kluba.