Ljubuški i Tomislav ubjedljivi protiv Stoca i Rame, Klis siguran protiv Troglava, prekid utakmice u Grudama
Odigrani su susreti 23. Kola Druge lige FBiH, grupa „Jug“ u kojoj su postignuta 24 gola, Tamislav i Ljubuški su visoko porazili Ramu 7:1, odnosno Stolac 6:0, dok je polufinalista Kupa BiH Klis na svom travnjaku porazio Troglav 1918 4:1.
Gornjekufska Sloga je zabilježila izuzetno važnu pobjedu u Neumu 4:2, dok je Bjelopoljac rezultatom 2:0 na svom terenu savladao Brotnjo Čitluk.
Rezultati,
Grude:NK Grude-FK Turbina (prekid utakmice u sudijskoj nadoknadi kod rezultata 0:1, kad je glavni sudija Luka Smoljo (Kupres) koji je prodižio utakmicu čak 10 minuta, svirao penal za domaći sastav, a njegov pomočnik je siganilizirao da nije bio kazneni udarac za domaće, tada je glavni sudija otišao u službene prostorije ).
Tomislavgrad:NK Tomislav-NK Rama 7:1 (Šiško 3, M. Križanac, S. Križanac, Petrović, Stipić /Ivić) .
Neum:NK Neum-Sloga 2:4 (Ćović, Šutalo iz 11m./Abazović 2, Posavac, Agić) .
Bijelo Polje:FK Bjelopoljac-NK Brotnjo Čitluk 2:0 (Puce, Mulić) .
Ljubuški:NK Ljubuški -NK Stolac 6:0 (Čuljak 2, Granić, Puljić, Lauc, Bencun) .
Bur+turović Polje:FK Klis –NK Troglav 1918 4:1 (Šimunović, Bajrić, Bitevija, Vila/Čolak) .
Slobodna ekipa, NK Kamešnica .
Tabela:
1. NK Ljubuški 22 16 4 2 74:16 52
2. FK Klis 22 13 4 5 48:20 43
3. NK Sloga 21 11 5 5 45:33 38
4. NK Neum 21 11 4 6 42:37 37
5. NK Tomislav 21 11 2 8 52:36 35
6. NK Troglav 1918 21 10 4 7 37:31 34
7. NK Grude 20 11 1 8 28:26 34
8. FK Turbina 219 6 5 8 36:38 26
9. NK Rama 21 7 2 12 38:54 23
10. NK Brotnjo Čitluk 22 5 4 13 22:40 19
11. NK Stolac 22 6 1 14 24:49 19
12. FK Bjelopoljac 21 5 3 13 28:72 18
13. NK Kamešnica 21 3 3 15 21:44 12
Parovi, 24. kola, subota 22. maj u 17:30 sati:Stolac:NK Stolac-NK Grude, Jablanica:FK Turbina-NK Neum ,nedjelja, 23. maj u 17:30 sati,Livno:Troglav 1918-NK Ljubuški,Gornji Vaskuf /Uskoplje:NK Sloga-NK Tomislav, Prozor /Rama:NK Rama-FK Bjelopoljac, Čitluk:NK Brotnjo Čitluk-NK Kamešnica, slobodna ekipa, FK Klis .
Lista strijelaca,
20 golova,
Luka Nižić (NK Ljubuški),
18-Josip Ivić (NK Rama),
14-Armin Abazović (NK Sloga),
12-Josip Stipić (NK Tomislav),
11-Edis Husović (FK Turbina), Josip Vidović (NK Troglav 1918), Armin Agić (NK Sloga),
10-Muamer Vila (FK Klis), Vladimir Grubeša (NK Sloga), Pavo Čeko (NK Tomislav), Branimir Šiško (NK Tomislav)
8-Karlo Buhač (NK Ljubuški),
7- Amel Bajrić (FK Klis), Marin Brkić, Nikola Granić (NK Ljubuški), Pere Čolak (NK Troglav 1918), Jure Lovrić (NK Neum), Kasim Zahirović (FK Turbina), Stipo Babić (NK Rama),
6- Aid Kudra, Samir Bitevija, Bern Šimunović(FK Klis), Mustafa Šetka (FK Bjelopoljac), Franjo Posavac (NK Sloga)
Ismet Nimanović