Evropsko prvenstvo u rukometu bliži se kraju. Od 18:00 sati u Budimpešti večeras je odigran prvi meč polufinala između Španije i Fanske, a u sjajnom meču na kraju je slavila Furija.
Španci su savladali Dance rezultatom 29:25 i plasirale se u finale, četvrto u nizu na Evropskim prvenstvima.
U prvom dijelu Danci su imali i +4, ali aktualni prvaci Evrope sjajno su odigrali drugo poluvrijeme. Tri puta su dolazili do izjednačenja, pa poveli 17:16 i do kraja prednost nisu ispuštali.
Najefikasniji u pobjedi Španije bio je Gomez koji je postigao 11 golova, a zasluge za trijumf pripadaju i golmanu De Vargasu koji je također bio na nivou. Na drugoj strani najviše se istaknuo Hansen sa osam golova.
Od 20:30 sati sastaju se još Francuska i Švedska.




