Prema pisanju The Suna, Joe Hart će gotovo sigurno napustiti redove Manchester Cityja, a kao njegove nove destinacije spominju se Bundesliga kao i ostanak u Premiershipu.
Posudba Harta nije opcija, jer ne bi željeli da privremeno pojačaju rivala. Građani žele da im se uredno uplati iznos od oko 35 miliona eura.
U Premiershipu za njega je zainteresovan Everton koji i nakon dolaska Stekelenburga traži zamjenu za Tima Howarda koji se vratio nazad u rodne SAD.
U Njemačkoj je za njega zaintereosvana Borussia Dortmund. Weidenfeller duboko ulazi u četvrtu deceniju života i pada s formom, dok je Hart možda i u najboljim golmanskim godinama.
Hart je od trenutnih igrača Manchester Cityja najduže u klubu, od 2006. godine. Od tada do danas odigrao je 347 takmičarskih utakmica i dva puta bio engleski prvak.
- Ganibegović E./Sportske.ba