Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Adžem potvrdio: Krpić ostao bez kapitenske trake, šta se dešava sa Boljevićem?

    Adžem potvrdio: Krpić ostao bez kapitenske trake, šta se dešava sa Boljevićem?

    24.06.2025
    Facebook Twitter WhatsApp
    FOTO: FK Željezničar/Screenshot
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Fudbaleri Željezničara nalaze se na pripremama u Ljubuškom.

    Trener Plavih sa Grbavice Admir Adžem, govorio je za zvaničnu stranicu kluba. Adžem je otkrio kako je došlo do promjene kapitena, pa će umjesto Sulejmana Krpića kapitensku traku nositi Madžid Šošić.

    “Stigli smo u Ljubuški po planu. Nedjelja nam je bio slobodan dan, tako da smo dan proveli u putu i odmorili se za ono što nas čeka u narednih 12 dana, koliko ćemo provesti ovdje. Jutros smo zadali već prvi trening, obavili testiranja kako bi imali ulazne podatke o svim igračima i kako bi mogli pratiti dalji razvoj igrača. Što se tiče samih uslova, zadovoljni smo. Hotel, teren, sve je po standardima. Jedino malo nam pravi problem vrućina, ali Bože moj, u cijeloj BiH je jednako vruće. Nadamo se da će malo i osvježiti”

    Osvrnuo se i na igrački kadar.

    Što se tiče igrača, svi su zdravi. Boljević jedini je ostao u Sarajevu, on će se priključiti u srijedu. Imao je jednu malu ozljedu, vrlo brzo će biti u pogonu. Ostali igrači su raspoloženi, spremni, dobro rade i možemo biti zadovoljni. Mi smo u hotelu ostavili par slobodnih mjesta, tako da se nadam da će se vrlo brzo popuniti ta mjesta. Naš predsjednik zajedno sa upravom vrijedno radi kako bi što prije kompletirali igrački kadar. Skauting služba je obavila svoje zadatke i ja se iskreno nadam da ćemo u dan-dva imati novih igrača.

    Novi kapiten ekipe je Madžid Šošić, što je potvrdio Admir Adžem.

    “Imamo novog kapitena, Madžida Šošića. Imamo zamjenika njegovog, to je Vedad Muftić. To je moja odluka. Vodim se tim da Željezničar ide u jednom smjeru, gdje želimo što više Željine djece u Željinom timu. Ne bježimo od stranaca, čak šta više rado ih primamo, sve one koji će podići kvalitet našeg tima. Međutim, moja je želja da moje desne ruke budu igrači kojima vjerujem stoprocentno. Igrači koji su fudbalski rođeni u Želji, koji znaju šta je Željo, koji znaju koliko je teško nositi dres Želje, koji imaju visoke standarde što se tiče ponašanja i svega ostalog i mislim da će to biti pravi izbor. Ekipa ih je dobro prihvatila, a ja im želim puno sreće da nas vode do uspjeha”

    Prokomentarisoa je i utakmicu sa Koperom u Konferenciskoj ligi.

    “Ako bih mogao birati između ova četiri protivnika koja smo mogli dobiti u 1. kolu kvalifikacija, možda bih samo poželio jednog. Nažalost, njih nismo dobili. Koper je po meni ekipa s kojom se može igrati. Već smo analizirali, imaju neke svoje prednosti, to je kontinuitet, nisu puno mijenjali. Međutim, već smo vidjeli neke nedostatke. Sad je meni najvažnije da ja svoju ekipu naštimam, da se upoznam sa svojom ekipom, dosta je tu novih igrača, da oni prihvate moje ideje što iz dana u dan sve više i više prihvataju i to me čini radosnim. Tako da i u ovim pripremama ne smijem izgubiti nijedan dan kako bi stvarao prije svega komunikaciju sa njima, kako bi prihvatali moje ideje, kako želim da Željezničar igra naredne sezone. A iskreno se nadam da ćemo već za tu prvu utakmicu biti spremni da pokažemo ono što želim” – istakao je trener Željezničara Admir Adžem.

    Dodajte sportske.ba među omiljene izvore

    admir adzem aleksandar boljević madzid sosic sulejman krpic
    Prethodni članakNajbolji posao u historiji bh. fudbala: Viveros Sarajevu donosi dodatne milione, na Koševu odigrao devet minuta!
    Sljedeći članak Vahid Halilhodžić: Želio sam biti selektor BiH pod jednim uslovom, Velež je morao biti prvak Jugoslavije

    Povezani članci

    Danas rasplet u grupama A, B i C: Borba za osminu finala dostiže vrhunac

    24.06.2026

    Kolumbija srušila DR Kongo i zasjela na čelo grupe: Dominacija krunisana u završnici/VIDEO

    24.06.2026
    Lukić na treningu Zmajeva

    Dok se Lukić sprema za Katar, Cluj mu postavio cijenu: Francuzi i Nijemci ozbiljno zagrijani

    23.06.2026
    Ronaldo je obilježio ovaj susret

    Portugalci petardom počastili Uzbekistan, Ronaldo ušao u anale

    23.06.2026
    Najnovije
    memic i mujakic

    Idealni i crni scenario za svaku grupu: Šta treba BiH da prođe ako pobijedi Katar jedan razlike

    24.06.2026

    NBA draft 2026: Wizards izabrali Dybantsu kao prvog pika, počinje nova era u Washingtonu

    24.06.2026

    Danas rasplet u grupama A, B i C: Borba za osminu finala dostiže vrhunac

    24.06.2026
    Rus kaže da nema brige

    Rus iz Seattlea pred Katar: Kakvo je to pitanje? Bosna pobjeđuje!

    24.06.2026
    Preporuka
    memic i mujakic

    Idealni i crni scenario za svaku grupu: Šta treba BiH da prođe ako pobijedi Katar jedan razlike

    Sergej Barbarez i Ivan Šunjić

    Barbarez pred Katar: Ne očekujem ništa drugačiju utakmicu od prethodne dvije koje smo igrali

    barbarez vels bih cardiff

    Jedan podatak nikako ne ide u prilog Zmajevima uoči Katara, Barbarez se toga sigurno sjeća

    pasalic

    Hrvatska savladala Panamu, protiv Gane će igrati odlučujući meč grupne faze

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.