Armin Duvnjak više nije trener Nogometnog kluba Vitez. Nakon dvije godine uspješnog rada, Duvnjak je podnio neopozivu ostavku na mjesto šefa stručnog štaba i putem javnog obraćanja objasnio razloge svoje odluke.
„Ovim putem želim da se zvanično obratim javnosti u vezi sa svojom ostavkom na poziciju trenera NK Vitez. Nakon dvije godine rada, odlučio sam podnijeti neopozivu ostavku“, poručio je Duvnjak, podsjetivši na rezultate koje je klub ostvario u tom periodu.
Pod njegovim vodstvom, Vitez je osvojio Drugu ligu Zapad, izborio plasman u Prvu ligu Federacije BiH bez poraza u 32 utakmice i osvojio Kup Srednjobosanskog kantona. U elitnijem rangu takmičenja ekipa je, prema njegovim riječima, postala respektabilan protivnik sposobna nadigrati se sa svima.
„Stvorili smo klub koji je gladan uspjeha i pobjeda. Zahvaljujem se od srca igračima na poštenom radu i povjerenju, kao i upravi kluba, saradnicima i svima koji su bili dio ove priče. Ispunili smo sve ciljeve i klub ostavljam stabilan i na uzlaznoj putanji“, naveo je Duvnjak.
Dodao je i da je žao što su, kako je rekao, „pojedinci uspjeli pokvariti ono što se gradilo dugo i iskreno“, naglasivši da u sportu nema mjesta primitivizmu, nekulturi i šovinizmu.
„Zahvaljujem se svim navijačima i ljudima iz Viteza, Zenice i ostatka BiH na ogromnoj podršci koju ovih dana dobijam. NK Vitez ću pamtiti samo po lijepim stvarima – po radu, iskrenosti i zajedničkom uspjehu koji smo postigli“, zaključio je Duvnjak, izrazivši zahvalnost Općini Vitez, sponzorima i navijačima koji su, kako je rekao, „uvijek vjerovali u čestit rad, borbu, disciplinu i pobjede“.




