U prostorijama bh. premijerligaša Tuzla Cityja danas je i zvanično predstavljen novi trener.
Nakon što je prije nekoliko dana ostavku podnio Zlatan Nalić, vodstvo kluba na čelu sa Azmirom Husićem posegnulo je za uslugama Nermina Bašića koji je posljednji angažman imao u dalekoj Angoli.
Danas je Bašić zvanično predstavljen kao novi šef stručnog štaba, a zbog toga nije skrivao zadovoljstvo.
“Vratio sam se u grad Tuzlu, u poseban klub, sa posebnim grbom i klub koji vodi poseban čovjek. Privilegija je raditi sa Azmirom, ja radim drugi put i imam tu čast. Mogu reći da se vraćam kući, a otišao sam na lijep način, odnosno lijepo se rastao sa ovim ljudima. Klub je mnogo napredovao, isti ljudi su ostali tu i drago mi je zbog toga. Znam šta klub znači ovim ljudima, hvala im na povjerenju i na meni je da opravdam ukazano povjerenje, kazao je Nermin Bašić na otvaranju pressice.
Sa Tuzla Cityjem je dogovorio saradnju do kraja polusezone zbog ‘zaleđenog’ statusa u Angoli.
“Zbog toga smo dogovorili saradnju do kraja ove godine, a onda ćemo vidjeti šta će se dešavati u Angoli, kao i ovdje”, kazao je Nermin i osvrnuo se na to koliko poznaje ekipu koju je tek preuzeo.
“Tu sam već pet mjeseci u BiH, pratio sam ligu, ekipa je dobra i ima emocije. Svlačionica je zdrava i to mi je veoma bitna. Uz takav kolektiv možemo izaći iz krize. Plan je jasan – Evropa. Rođen sam pod pritiskom, a pritisak ne volim na igrače staviti. Ništa se u životu ne mora osim umrijeti, zato su Evropa snovi”, istakao je Bašić.
Debitovat će na klupi u srijedu u Kupu BiH protiv Radnika iz Bijeljine, a u subotu je duel sa Širokim.
“Svi problemi se rješavaju pobjedama. Mora se dodati malo vegete u srijedu i subotu. Optimista sam za te utakmice. Ekipa ima kvalitet, ne vidim tu velikih problema da se ekipa ne može vratiti na pobjednički kolosijek. Došao sam radim, na terenu želim sve pokazati. Već sada svu odgovornost preuzimam na sebe, ne želim se sakrivati iza bilo koga. Svojim igračima ću dati sve, ali i uzeti im sve”, rekao je Bašić.
Bašić je, podsjetimo, već imao priliku biti na čelu ovog kluba dok se takmičio u nižem rangu.