Belmin Dizdarević od danas više nije golman FK Velež, nakon što su klub i igrač postigli sporazumni raskid saradnje.
Dizdarević je u Mostar stigao tokom ljeta, kada se iz Francuske vratio u Bosnu i Hercegovinu i iz Montpelliera prešao u redove „Rođenih“. U dresu Veleža proveo je jednu polusezonu, tokom koje je upisao pet zvaničnih nastupa.
Karijeru je započeo u Čeliku iz Zenice, a najveći dio omladinske i rane seniorske karijere vezao je za FK Sarajevo. U februaru 2021. godine bio je na posudbi u Mladosti Doboj Kakanj, dok je 2023. godine ostvario transfer u francuski Montpellier.
Dizdarević je nastupao za sve omladinske selekcije reprezentacije Bosne i Hercegovine, a u decembru 2021. godine upisao je i debi za A reprezentaciju.
U WWin ligi BiH ove polusezone branio je na četiri utakmice za Velež, dok je u Kupu BiH upisao jedan nastup bez primljenog gola. Pred 24-godišnjim golmanom sada je odluka o narednom koraku u karijeri.




