Odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine ostala je bez šansi za Evropsko prvenstvo.
Danas su naši odbojkaši igrali susret 3. kola kvalifikacionog turnira protiv selekcije Sjeverne Makedonije, a na kraju su od domaćina poraženi sa 3:0 u setovima (25:20, 26:24, 23:25, 25:13).
Očekivalo se da će naša selekcija pružiti veći otpor, međutim ono što su pokazali izabranici Ifeta Mahmutovića na koncu nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz.
Najefikasniji na meču sa po 21 poenom bili su Adi Osmanović kod BiH te Aleksandar Ljaftov kod Sjeverne Makedonije.
Reprezentacija BiH će sutra odigrati meč protiv selekcije Turske. To će ujedno biti i posljednji u ovom kvalifikacionom ciklusu.




