Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

Bh. tim otputovao na Zimske olimpijske igre

Blog Image

Prvi dio bosankohercegovačkog tima, koji će nastupiti na Zimskim olimpijskim igrama mladih (YOG), danas je sa sarajevskog aerodroma otputovao u švicarsku Lausannu.

Nakon Innsbrucka 2012. i Lillehammera 2016. godine, Lausanne će od 9. do 22. januara biti domaćin trećeg izdanja zimskog YOG-a na kojem se očekuje učešće preko 1.800 mladih sportista i sportašica uzrasta od 15 do 18 godina iz više od 70 država svijeta.

Među predstavnicima 16 zastupljenih sportova prvi put je izjednačen broj sportašica i sportaša, a bit će smješteni u dva olimpijska sela – u Lausanni i St. Moritzu.

Bosnu i Hercegovinu će predstavljati devet sportista koji će braniti bh. boje u četiri sporta (alpsko skijanje, biatlon, skijaško trčanje i sankanje).

BiH na YOG Lozana 2020 će predstavljati takmičari: Esma Alić i Alen Bičakčić Alen (alspko skijanjue), Aleksa Vuković, Uroš Lalović i Davor Škipina Davor (bitalon), Đorđe Santrač, Vesna Pantić i Sara Plakalović (ski trčanje) i Hamza Pleho (sankanje), te treneri Mirza Nezirović, Bojan Minić, Katarina Bogdanović, Goran Santrač i Senad Omanović Senad.

Ispred Olimpijskog komiteta BiH kao šef misije putuje Said Fazlagić, generalni sekretar i zamjenik šefa misije Dejana Planinčić.

Imajući u vidu da se takmičenja održavaju na dvije udaljene lokacije (Lausanne i St. Moritzu), zastavu Bosne i Hercegovine na svečanom otvaranju u Lausanne će nositi skijašica Esma Alić, dok će zastavu u St. Moritzu nositi sankaš Hamza Pleho, saopćeno je iz Olimpijskog komiteta BiH.

Slični članci