Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

BiH dobija veliko pojačanje na poziciji pleja?

Blog Image

Nejt Mejson mogao bi postati reprezentativac Bosne i Hercegovine, saznaje MeridianSportBH.

Kako saznaje naš portal, 28-godišnji Amerikanac Nejt Mejson koji nastupa u turskom Jukatel Merkezefendiju mogao bi postati reprezentativac Bosne i Hercegovine.

Za mjesto naturalizovanog košarkaša u reprezentaciji Bosne i Hercegovine pominjali su se Kevin Panter i Vejd Boldvin nešto ranije, ali njih dvojica su ostali po svemu sudeći neuhvatljivi za Zmajeve. Do sada, kao naturalizovani igrač za Zmajeve nastupao je Džon Robinson.

Mejson je prošao koledž u Minesoti, nakon čega 2018. godine nije izabran na draftu. U Evropu je prvi put došao 2020. godine u Hapoel Eliat, a zatim je igrao za Avtodor, Gvangžu, Le Manš, te Jukatel gdje trenutno nastupa.

On je trenutno četvrti najbolji strijelac turske Superlige sa prosjekom od 19,41 poena po meču, a najbolji je asistent lige sa 7,29 asistencija po meču.

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine kvalifikacije za Eurobasket nastavlja u novembru, kada će odigrati dvije utakmice protiv Hrvatske.

(meridianbetsport.ba)

Slični članci