Nakon poraza u Puli od Istre 1961, Dinamo je ušao u završnu fazu mini-priprema pred zimski odmor, a rezultatska kriza dodatno je pojačala spekulacije o mogućoj smjeni trenera Marija Kovačevića.
Ipak, predsjednik kluba Zvonimir Boban odlučio je stati iza trenera i jasno poručiti da Kovačević ostaje na klupi. Naglašeno je da trenutna kriza nije samo trenerova odgovornost, već zajednička odgovornost svih unutar kluba. Boban je poruku igračima prenio i direktno, spuštajući se među ekipu i održavši im govor u kojem je istakao važnost discipline i zajedničkog pristupa.
Kako navodi Germanijak, Boban je u svom obraćanju podigao ton kada je trebalo i jasno dao do znanja da odlazak Kovačevića nije opcija. Poručio je da se ne toleriraju pojedinačna nezadovoljstva ili loš pristup, te da se od svakog igrača očekuje maksimalna posvećenost na terenu.
Prvi pravi test za momčad nakon ove poruke bit će u utorak, 19. novembra , u Karlovcu, u okviru utakmice Hrvatskog kupa, kada će se vidjeti da li su igrači shvatili i prihvatili novu poruku uprave.




