Marko Pjaca iza sebe ima uspješnu sezonu u Dinamu u kojoj je odveo ‘modre’ u Ligu prvaka, tamo srušio i veliki Milan. Ipak, zbog nesuglasica s Bobanom, na kraju sezone odlučio je napustiti klub…
Ovaj 30-godišnji nogometaš i dalje je bez kluba, još nije pronašao novu destinaciju nakon iznenađujućeg raskida s Dinamom. Posljednjih sedmica Pjacu se povezivalo s turskim Trabzonsporom, pa i odlaskom u Saudijsku Arbaiju (Al Najma), ali povremeni reprezentativac i dalje je – slobodan igrač.
24sata.hr donosi vijest da bi Pjacu u novoj sezoni željeli vidjeti u Sarajevu! Još tokom jučerašnjeg dana novinari ovog portala su dobili informaciju od provjerenog BiH izvora. Onda su je potvrdile još dvije-tri, prilično ozbiljne strane. U Sarajevu su nedavno promijenili trenera, Zorana Zekića je na klupi naslijedio Husref Musemić i sad se gradi ekipa koja bi mogla napraviti ozbiljne stvari.
Na Koševo je tokom ljeta stiglo nekoliko dokazanih igrača poput Stefana Ristovskog, Ivana Banića, Slavka Bralića, Adema Ljajića, Agona Elezija, vratio se i bivši BiH reprezentativac Gojko Cimirot, i čelnici kluba pripremaju teren za pregovore s Markom Pjacom. Iako, još nije poznato zanima li uopće Pjacu odlazak u susjedstvo.
Pjaca je u karijeri nosio dresove Dinama, Juventusa, Fiorentine, Schalkea 04, Anderlechta, Genoe, Torina, Empolija i Rijeke.




