Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

WWIN LIGA BIH

Borac slavio u Banjaluci: Ogrinec počeo, Vuković završio posao protiv Posušja

Blog Image

Mondo

Borac je u 19. kolu WWin lige BiH upisao pobjedu nad Posušjem rezultatom 2:0.

Domaći su odlično otvorili utakmicu, a već u 5. minuti stigli su do vodećeg pogotka. Nakon centaršuta Čavića, lopta se odbila do Ogrineca, koji je preciznim udarcem zatresao mrežu Posušja i doveo Borac u vodstvo.

Posušje tokom čitavog susreta nije uputilo nijedan udarac u okvir gola, dok je Borac dominirao posjedom i stvarao prilike. Najbolju šansu za povećanje vodstva imao je Herrera u 68. minuti, ali je golman Posušja Galić sjajno reagovao i spriječio drugi pogodak domaćih.

Napet trenutak viđen je u 79. minuti, kada su igrači Borca tražili penal, ali je sudija Halkić, nakon konsultacije s VAR sobom, odlučio da nema prekršaja.

Ipak, penal za domaćine sviran je u 83. minuti nakon što je Marić igrao rukom u svom šesnaestercu. Siguran sa bijele tačke za 2:0 bio je Vuković.

Nakon ovog trijumfa Borac je došao do četiri boda zaostatka za liderom tabele Zrinjskim.

Tablice omogućuje Sofascore

 

Slični članci