Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Čak je i Savi Miloševiću lakše nego Nerminu Bašiću
    Fudbal

    Čak je i Savi Miloševiću lakše nego Nerminu Bašiću

    28.10.2023
    Facebook Twitter WhatsApp
    Foto: Adem Ćatić, www.fkzeljeznicar.ba
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Savo Milošević je, a nakon imenovanja za selektora BiH, preko noći postao “neprijatelj broj 1”. Tu je “titulu” privremeno preuzeo od Vice Zeljkovića.

    Danas, odnosno posljednjih dana “tema dana” je Nermin Bašić. Njegovu smjenu ili ostavku priželjkuju navijači Želje, ali i “pola Travnika”. Nevjerovatno kakva jal i zavist “stanuje” u ljudima. I dok navijači, pogotovo Željini imaju pravo na nezadovoljstvo, neshvatljiva je želja onih neutralnih da se smijeni Bašić. Za(š)to je Bašiću teže nego Miloševiću.

    Danas se u nogometnim kuloarima više priča o Bašićevoj smjeni nego o krizi na Bliskom istoku. Gledatelje pored malog ekrana dodatno je zasmetao još jedan detalj. Pogotovo “neutralne” navijače, a to je Bašićevo odbijanje da za Arenu komentira utakmicu. Trener Želje im je uskratio tu “poslasticu”. A tako su silno čekali njegove komentare. Po kojima je prepoznatljiv i odskače od drugih. A to po “nepisanom pravilu” nije u redu. “Ako si milimetar iznad čaršije, tvoji će se problemi kilometrima mjeriti”…

    Uveliko se špekulira o njegovom odlasku s Grbavice, nagađa kada je sjednica Upravnog odbora, po društvenim mrežama, već je krenulo s licitiranjem i lobiranjem potencijalnih trenera.

    Najbolje kotira Marko Maksimović, koji po vlastitom priznanju, kao bivši igrač Sarajeva, ne želi na klupu Želje. Kojeg jako respektira.

    Branislav Krunić bi prihvatio poziv, ali on trenira Željinog “imenjaka” iz Banjaluke.

    I drugi Krunić, Simo je zauzet. On uspješno vodi Romantičare s Karaburme.

    Navijači plavih najradije bi na klupi vidjeli iskusnog Mehmeda Baždarevića, klupsku “ikonu”, ali Meša ima druge planove.

    S ovih prostora prihvatio bi samo klubove nekadašnje “velike četvorke”. Nije mali broj onih koji priželjkuju povratak Amara Osima.

    Možda je rješenje Vlado Jagodić. Kojeg su zlobnici etiketirali kao “mešetara i kladioničara”, a iskusni stručnjak trenerskom filozofijom demonstrira kako se igra dopadljiv nogomet. Jagodić je “noćna mora” i za Sarajevo i Želje, dok je ljetos Slobodu “izbacio” iz elitnog ranga. Njegova Sloga igra najljepši nogomet u BiH.

    Vratimo se Želji. Nije nemoguće da jesenji dio i ovu godinu na klupi završi klupski “vojnik” Haris Alihodžić ili Dželaludin Muharemović. Najbliži su geografski i srcem Grbavici. I nisu zahtjevni, a posjeduju profi licencu.

    U svakom slučaju, kako Sportske.ba saznaju, odluka o Bašićevoj sudbini će se donijeti u naredna dva dana za kada je planirano održavanje sastanka gdje će se govoriti o budućnosti Želje i Bašića.

    R.S.

    FK Željezničar Sarajevo nermin basic
    Prethodni članakRožman nakon poraza od Sloge: Bili su bolji u svakom duelu
    Sljedeći članak Rožman otkrio šta je sa Oliveirom i priznao: Zaslužen poraz

    Povezani članci

    Bivši napadač Sarajeva i Slobode na meti domaćih klubova

    04.06.2026

    Na SP 2026 nastupit će čak pet igrača koji su nosili dres HŠK Zrinjski Mostar

    04.06.2026

    Osmanagić „pecnuo“ Štimca: Pojedincima je danas kafa pravo gorka

    04.06.2026

    Stigla potvrda iz Sarajeva: Mario Cvitanović više nije trener bordo tima

    04.06.2026
    Najnovije

    Benfica potvrdila da Mourinho odlazi u Real, biće to treći najveći otkup za jednog trenera u istoriji

    04.06.2026

    Šok u Prostejovu: Džumhura zaustavio 318. teniser svijeta

    04.06.2026

    Ruska tinejdžerka deklasirala Martu Kostjuk i ušla u finale Roland Garrosa

    04.06.2026

    Predsjednik Cityja: Pep Guardiola je sto puta prijetio odlaskom

    04.06.2026
    Preporuka

    Zeljković optimističan nakon novog dogovora: Radovi na Nacionalnom stadionu u Zenici počinju već ove godine

    Samir Muratović za Sportske: Kanada je opasnija od Švicarske, oni će nas najviše namučiti

    Dok u BiH čekaju njegov oporavak, Šunjiću skočila cijena na tržištu

    Osmanagić „pecnuo“ Štimca: Pojedincima je danas kafa pravo gorka

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.